Ne razmišlja o odstopu, ima pogodbo do 2020

Glavni skakalni trener Goran Janus si želi še naprej delati z reprezentanco. Zdaj na sever in nato v Planico.

Objavljeno
20. februar 2018 00.26
Siniša Uroševič, poročevalec
Siniša Uroševič, poročevalec
Pjongčang – Žarometi so ugašali, čez skakalni spored olimpijskih iger je padel zastor. Med slovenske poročevalce je za konec prišel glavni reprezentančni trener Goran Janus in potegnil črto pod tekmovanjem, ki je glede na sezono ponudilo bolj ali manj pričakovane dosežke slovenskih skakalcev. Presežka v Pjongčangu tudi na ekipni tekmi ni bilo.

Kako bi se ozrli k ekipni tekmi, zadnji na tej skakalnici?

Najprej bi rad poudaril, da je bila ta tekma zelo poštena, brez zapletov, v res brezhibnih razmerah. Najboljše tri reprezentance – Norveška, Nemčija in Poljska – so res izstopale, za nas je bil očitno realen boj za 4. mesto. Ponosen sem na fante, kako so se borili, na koncu pač v tem dvoboju z avstrijskimi sosedi ni šlo.

Kakšna je ocena posameznikov pri slovenskem moštvu?

Peter Prevc je bil tu najmočnejši, o tem ni dvoma, sledita mu Jernej Damjan in Tilen Bartol, moram priznati, več sem pričakoval od Anžeta Semeniča.

Kako gledate na to 5. mesto – menite, da je to uspeh ali neuspeh?

Glede na dosedanji del sezone tudi ta tekma, če se ozremo iz našega zornega kota, zelo realno razkriva razmerja moči. Tukaj bi se moralo zgoditi nekaj prav izjemnega, prav vrhunsko bi morali skočiti fantje, da bi dosegli kaj več.

Kam potemtakem postaviti črto pod olimpijskimi nastopi slovenskega moštva na skakalnici?

Največ možnosti za odmeven dosežek je bilo vsekakor na tej ekipni tekmi, a kot sem vam dejal, so tudi tu tri nacije zares izstopale. Norveška, Nemčija in Poljska so očitno trenutno v svojem razredu. Če bi se ozrl k vsemu tistemu, kar se je dogajalo med preizkušnjama posameznikov, gre lepa ocena uvrstitvi med najboljših deset.

Zapuščate Pjongčang razočarani?

Ne, nisem razočaran. Fantje so se borili do konca, to spoštujem. Pred nami pa je še sklepni del tekmovalne sezone.

A v tem štiriletnem obdobju, ko ste s skakalci dosegli izjemne dosežke, se zdaj morate očitno sprijazniti s slabšimi dosežki …

Tako je to v športu, sleherni sezoni pripada svoja zgodba. Ne bi zdaj tega gledal kot na celoto štirih let, težko je primerjati med seboj posamezne zime.

Pa vas je kaj glede učinka vaših reprezentantov na teh igrah presenetilo, bodisi pozitivno bodisi negativno?

Dejansko sem več pričakoval od Anžeta Semeniča. Njegov čas odriva na odskočni deski ni bil pravi, tu ima očitno težave, ki bi jih seveda kazalo odpraviti.

Pričakujete zdaj zagovor pri nadrejenih doma, za cilj ste si vendarle začrtali kolajno?

Ne pričakujem ničesar pretresljivega. Cilj kolajne smo uresničili na svetovnem prvenstvu v poletih.

Razmišljate o odstopu?

Ne, ne razmišljam.

Pa ste veseli, da je za skakalce konec olimpijskih iger?

Kaj pa vem, lahko bi bila še kakšna ekipna tekma, a zdaj je tako, kot je.

A še precej nalog vas čaka do konca sezone, sledijo si tekme na Finskem, zanimiva norveška turneja in za konec seveda finale v Planici.

Ob prihajajočem koncu tedna bodo imeli naši skakalci prosto, kar bo sploh prvič v sezoni. Nato pa se bomo pripravljali na ta sklepni del zime. Cilj? Najboljše, kar je mogoče, skakati do konca, se spustiti v boj z Avstrijci v pokalu narodov za 4. mesto. Zdaj jih lovimo, to bo naš motiv do konca sezone.

O planiškem finalu že kaj razmišljate?

Nekaj časa je še do takrat, a vsekakor je planiški finale za nas vedno posebej podčrtan. Tekma za slovo od zime prinaša motiv skakalcem, nam pa še posebej, saj se pred domačimi navijači želimo predstaviti v najlepši luči.

In res se ne bojite, da po tej sezoni ne bi več opravljali vloge glavnega trenerja pri slovenski reprezentanci?

Večkrat sem vam že dejal, neposredno ali pa malce drugače, da imam pogodbo pri Smučarski zvezi Slovenije do leta 2020. Zato nameravam delati naprej.