Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Petek, 19. 10. 2018, 22.40

Evroliga, 3. krog

Real Randolpha in Prepeliča še naprej stoodstoten

Anthony Randolph | Foto Sportida

Hiter tekmovalni ritem v evroligi se nadaljuje v tem tednu. Real najboljšega igralca drugega kroga Anthonyja Randolpha in Klemna Prepeliča je gostil Baskonio in visoko zmagal s 97:79. Budućnost Alena Omića je v četrtek zabeležila še tretji zaporedni poraz, Barcelona Jake Blažiča pa se je prve zmage veselila nad Bayernom.

Anthony Randolph in Klemen Prepelič sta bila del španskega obračuna med Realom in Baskonio. Branilci naslova so dosegli še tretjo zaporedno zmago. Madridčani so tekmo dokončno prelomili v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 23:12. Randolph je dosegel 11 točk (3/7 met za 3), Klemen Prepelič je na parketu preživel šest minut, zabeležil je dve podaji, zgrešil en met za tri točke. Real je zadnjo tekmo izgubil 13. junija v finalu španskega prvenstva.

Omić, ki v prvem polčasu sploh ni dosegel točke, je v drugih 20 minutah eksplodiral in dosegel 12 točk (deset v tretji četrtini), dodal še sedem skokov in dve asistenci ter bil pri Budućnosti košarkar z najvišjim statističnim indeksom. Vse skupaj ni bilo dovolj za zmago, saj so Črnogorci v zadnji četrtini dosegli le šest točk in gostom dovolili, da so jih ujeli in na koncu gladko prehiteli. Budućnost ostaja brez zmage.

Bolje je šlo Barceloni, ki je tudi z veliko pomočjo Jake Blažiča premagala Bayern. Slovenski branilec je v 24 minutah igre dosegel 11 točk, dodal še pet skokov, dve asistenci in ukradeni žogi in bil eden najboljših pri katalonskem velikanu.