Boston Bruins Anaheim Ducks Washington Capitals liga NHL

Četrtek, 18. 10. 2018, 6.57

Liga NHL, 17. oktober

Prvaki v ligi NHL so si skočili v objem šele v podaljšku #video

Washington | Veselje hokejistov Washingtona po zmagovitem zadetku, s katerim so prekinili niz dveh zaporednih porazov. | Foto Reuters

Hokejisti iz Washingtona so dosegli drugo zmago v rednem delu severnoameriške hokejske lige NHL. Zadnji zmagovalci Stanleyjevega pokala so šele v podaljšku strli odpor rangerjev iz New Yorka, zmagoviti gol pa je dosegel Matt Niskanen.

Za domačo ekipo je v rednem delu dva gola dosegel prvi zvezdnik Aleksander Ovečkin, enega pa je prispeval John Carlson. Za hokejiste iz velikega jabolka so zadeli Mika Zibanejad, Jimmy Vesey in Chris Kreider.

Vrhunci dvoboja v Washingtonu:

Na sporedu so bile še tri tekme: Montreal je po hudem boju ukanil St. Louis s 3:2, zmagoviti gol pa je enajst sekund pred koncem rednega dela dosegel Brendan Gallagher. Calgary je zanesljivo opravil z Bostonom in slavil s 5:2, hokejisti iz kalifornijskega Anaheima pa so bili na domačem ledu boljši od otočanov iz New Yorka s 4:1. Na tej tekmi je dva gola prispeval Ryan Kesler.

Zasedba iz Los Angelesa, kjer že vrsto let igra Slovenec Anže Kopitar, bo v noči na petek gostila ekipo New York Islanders. Kalifornijska zasedba je na dosedanjih tekmah dvakrat zmagala, enkrat izgubila po podaljšku ter doživela tri poraze.

Lestvica

Sportal Izjemen podvig slovenskega vratarja in druščine, v katerega je verjel le redkokdo