Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 27.05.2018 17:28:13

Parižanom mali finale v Kölnu

Reuters
Rokometaši francoskega PSG so po današnji zmagi nad makedonskim Vardarjem iz Skopja z 29:28 (14:15) osvojili končno tretje mesto na zaključnem turnirju lige prvakov v nemškem Kölnu. Finalna tekma med Montpellierjem in Nantesom se bo pričela ob 18. uri.

Lanska finalista najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini sta v Köln prišla samozavestna in odločena, da se zavihtita na rokometni Mont Blanc, a sta na sobotnih polfinalnih obračunih proti Nantesu in Montpellieru oba senzacionalno, a zasluženo ostala praznih rok.

"Mali finale" v Kölnu pa je bil navzlic veliko manjšemu tekmovalnemu naboju vznemirljiv in negotov, odločitev o zmagovalcu tekme pa je padla šele v sami končnici, ki so jo bolje odigrali izbranci nekdanjega selektorja slovenske izbrane vrste in trenerja Celja Pivovarne Laško Zvonimirja Serdarušića, ki bo po koncu sezone svoje trenersko mesto prepustil zdajšnjemu španskemu strategu na klopi Vardarja Raulu Gonzalezu. Še v 57. minuti je bil izid izenačen (26:26), v naslednji minuti pa sta Francoz Nedim Remili in Nemec Uwe Gensheimer Parižane povedla v vodstvo z 28:26, ki lepe prednosti v samem finišu tekme niso zapravili.

V pariški ekipi je bil najbolj učinkovit Remili z devetimi, v skopski pa Hrvat Luka Cindić s sedmimi goli.

Značke: rokomet, liga prvakov