Liga prvakov: Sevilla zaživela in preživela po zaostanku z 0:3

Najvišjo zmago dneva je vpisal real na gostovanju na Cipru (6:0), v majici Leipziga med podajalci tudi Kevin Kampl.

22. november 2017 00.14
J. P.
J. P.

Sevilla - Druga tekma petega kola skupine E lige prvakov med Sevillo in Liverpoolom se je končala brez zmagovalca, z izidom 3:3. Toda še ob polčasu ni prav nič dišalo po takšnem razpletu. Gostje z Otoka so namreč, v slogu zadnjih dveh tekem z Mariborčani, že po pol ure igre vodili s 3:0, glavni junak je bil z dvema goloma in eno podajo 26-letni brazilski napadalec Roberto Firmino, ki se je prvič med strelce vpisal že v drugi minuti. Za goste je zadel še Senegalec Sadio Mane.

Žvižgi s tribun so očitno gostitelje dodatno podžgali, da so v drugem polčasu premaknili v višjo prestavo in zrežirali čudežni preobrat. Načel ga je francoski napadalec Wissam Ben Yedder z dvema goloma, enim iz najstrožje kazni, dokončal pa - že globoko v sodnikovem dodatku - Argentinec Guido Pizzaro. Liverpool, ki je prednost treh zadetkov nazadnje zapravil maja leta 2014 v ligaškem dvoboju s Crystal Palaceom (3:3), ostaja na čelu razpredelnice in je še brez poraza, Sevilla ima točko manj, 6. decembra pa jo čaka še zadnji obračun skupinskega dela z vijoličnim orkestrom.

SKUPINA E

Spartak Moskva : Maribor 1:1 (0:0 - Ze Luis 82.; Jasmin Mešanović 90+2.)

Sevilla : Liverpool 3:3 (0:3 - Wissam Ben Yedder 51., 60./11-m, Guido Pizzato 90+3.; Roberto Firmino 2., 30., Sadio Mane 22.)

VRSTNI RED

SKUPINA F

Manchester C. : Feyenoord 1:0 (0:0 - Raheem Sterling 88.)

Napoli : Šahtar Doneck 3:0 (0:0 - Lorenzo Insigne 56., Piotr Zeielinski 81., Dries Mertens 83.)

VRSTNI RED

SKUPINA G

Bešiktaš : Porto 1:1 (1:1 - Anderson Talisca 41.; Felipe 29.)

Monaco : RB Leipzig 1:4 (1:4 - Radamel Falcao 43.; Jemerson 6./avt., Timo Werner 9., 31./11-m, Naby Keita 45.)

VRSTNI RED

SKUPINA H

Apoel : Real M. 0:6 (0:4 - Luka Modrić 23., Karim Benzema 39., 45+1., Nacho Fernandez 41., Cristiano Ronaldo 49., 54.)

Borussia D. : Tottenham 1:2 (1:0 - Pierre-Emerick Aubameyang 31.; Harry Kane 49., Heung-min Son 76.)