Torek, 1. 5. 2018, 19.33

SP V NAMIZNEM TENISU, 3. DAN

Slovenke prvič izgubile, Slovenci še tretjič

Alex Galič | Foto Vid Ponikvar

Slovenska ženska namiznoteniška reprezentanca je v četrtem krogu druge kakovostne divizije svetovnega prvenstva v Halmstadu premagala Turčijo s 3:2. Odločilno tretjo točko je prispevala Aleksandra Vovk. Slovenke so danes pred tem izgubile proti Belgijkam z 2:3, kar je bil njihov prvi poraz na SP na Švedskem.

Slovenkam je lahko žal predvsem za drugi posamični dvoboj, v katerem je mlada Aleksandra Vovk izpustila vodstvo z 2:0, v tretjem nizu pa izgubila po ogorčenem boju, v katerem je imela svoje priložnosti, niz je izgubila z 12:14. Več sreče in zbranosti ni imela niti v izenačenem petem nizu.

Proti Turkinjam je najprej zaigrala Aleksandra Vovk in proti Melek Hu izgubila z 0:3. Zatem je Alex Galič s 3:0 premagala Gul Pembe Ozkayo. Drugo slovensko točko je prispevala Katarina Stražar, ki je bila s 3:0 boljša od Ozge Yilmaz. Galičeva je nato zaigrala proti Hujevi in izgubila - prvič na SP - z 1:3. Odločilno tretjo točko je Sloveniji priigrala Vovkova, ki je bila s 3:1 boljša od Ozkaye.

Slovenija bo v sredo v zadnjem krogu igrala proti Argentini, ki v Halmstadu še ni zmagala.

Po štirih krogih imajo Slovenke tri zmage in en poraz oziroma sedem točk in so prve v skupini F. Sedem točk ima tudi Grčija. Po šest točk so zbrale Turkinje, Italijanke in Belgijke.

Švedi so se oddolžili Slovencem

Slovenska moška namiznoteniška reprezentanca je zabeležila še tretji poraz. S 3:1 jo je premagala Švedska, ki se ji je tako oddolžila za poraz v četrtfinalu lanskega evropskega prvenstva. Edino točko za Slovenijo je dosegel Bojan Tokić.

Krog pred koncem, v zadnjem dvoboju predtekmovalne skupine se bodo Slovenci v sredo merili z doslej še neporaženimi Nemci, je že jasno, da bodo izbranci Andreje Ojsteršek Urh v skupini peti in da se bodo v nadaljevanju potegovali za mesta od 13. do 24.

Slovenci očitno niso v taki formi, kot so bili lani septembra v Luksemburgu, kjer so na evropskem prvenstvu osvojili bronasto medaljo, predvsem to velja za Darka Jorgića, ki se v Halmstadu ne more dokopati niti do posamične zmage. Tudi tokrat je gladko izgubil svoj dvoboj, do drugega pa ni niti prišel, saj je tudi Tokić v četrtem, izenačenem dvoboju moral priznati premoč Matthiasu Karlssonu.

Novogoričan lahko žaluje predvsem za tretji niz, v katerem je zapravil dve zaključni žogi za vodstvo 2:1. Četrtega je sicer še dobil, v petem pa mu je zmanjkalo moči, tako da je moral tekmecu čestitati za zmago.

Po štirih krogih ima Nemčija štiri zmage, Švedska tri, Hongkong in Romunija dve, Slovenija eno, Egipt pa je še brez zmage.

Slovenija : Belgija 2:3

Alex Galič : Lisa Lung 3:2 (-9, 6, -7, 5, 3)
Aleksandra Vovk : Nathalie Marchetti 2:3 (9, 11, -12, -6, -10)
Ana Tofant : Margo Degraef 1:3 (-9, -10, 5, -3)
Galič : Marchetti 3:0 (9, 9, 8)
Vovk : Lung 0:3 (-7, -8, -2)

Slovenija : Turčija 3:2

Aleksandra Vovk : Melek Hu 0:3 (-8, -6, -5)
Alex Galič : Gul Pembe Ozkaya 3:0 (7, 9, 8)
Katarina Stražar : Ozge Yilmaz 3:0 (5, 9, 7)