DP V KOŠARKI

Olimpija zapravila prvo zaključno žogo proti Rogaški

Objavljeno 21. maj 2017 22.01 | Posodobljeno 21. maj 2017 22.01 | Piše: STA, S. U.

Košarkarji Rogaške so z zmago nad Olimpijo podaljšali finalno serijo v državnem košarkarskem prvenstvu.

Fotografija je arhivska.

ROGAŠKA SLATINA – Košarkarji Uniona Olimpije niso izkoristili prve zaključne žogice za zmago v državnem prvenstvu. V tretji tekmi finala lige Nova KBM je Rogaška pred svojimi gledalci slavila z 82 : 72 (26 : 19, 46 : 40, 66 : 50) in izid v zmagah znižala na 1 : 2.

Ekipi igrata na tri zmage, četrta tekma pa bo v sredo v dvorani Tivoli.

Rogaška se poteguje za prvi naslov državnega prvaka Slovenije, Union Olimpija pa za svojega šestnajstega, prvega po 2009.

Gostitelji so ob bučni podpori s tribun vprašanje zmagovalca rešili v zaključku tretje četrtine, ko so prišli do rekordnih 18 točk naskoka. Te prednosti zeleno-beli niso mogli znižati, tako da je bil zmagovalec znan že dobrih pet minut pred koncem (74 : 61).

Pri domačih so imeli štirje igralci dvomestno število točk – Leon Šantelj 17 točk, met iz igre 7 : 10, Taylor Johns 16 točk, devet skokov, Tadej Ferme 16 točk, pet podaj, štiri skoke, Darwin Davis 14 točk, devet podaj, v vrstah Uniona Olimpije pa sta največ točk dosegla Devin Oliver 15 točk, sedem skokov in Brandon Jefferson 13 točk, pet skokov.