Šport > Košarka
11 ogledov

Poraza za Olimpijo in Krko

košarka Olimpija Saša Despot
Košarkarji Rogaške so v 8. krogu lige Nova KBM za prvaka v Stožicah premagali Union Olimpijo s 101:96 (27:23, 50:54, 76:71). Klonila je tudi Krka.

Košarkarji Rogaške so po dveh zaporednih porazih zabeležili četrto zmago v ligi Nova KBM, s katero so dodobra premešali položaj na vrhu razpredelnice. Dva kroga pred koncem tekmovanja ima pet ekip možnost za osvojitev najboljšega izhodišča pred četrtfinalom.

Varovanci Damjana Novakovića so favorizirano Union Olimpijo, ki je imela do te tekme štiri zmage v nizu, premagala povsem zasluženo. Ob dobri igri v napadu je Rogaška zmagala s 101:96, dosežene točke pa so njen rekord na gostovanjih v tej sezoni lige Nova KBM, če izvzamemo tekmo proti nekonkurenčni Elektri, ki ji je Rogaška dala 103 točke.

Ljubljančani so bili v prvi četrtini v zaostanku s 15:24, po delnem izidu 15:3 so prevzeli vodstvo 30:27, ki so ga nadgradili na 52:44 in 66:61, ključen pa je bil delni izid 13:1 sredi drugega polčasa. Rogaška je z njim prišla do vodstva 74:67, ki ga do konca ni izpustila iz rok.

Prvi strelec tekme je bil Darwin Davis s 30 točkami (met iz igre 11:17, trojke 5:9), 20 točk je dosegel Tadej Ferme (6 skokov), pri domačih pa sta največ točk dosegla Dawan Robinson (19 točk) in Saša Zagorac (18).

Union Olimpija bo v zadnjih dveh krogih naslednji teden gostovala v Domžalah in se doma pomerila s Krko, Rogaško pa čaka Krka v Novem mestu in Tajfun doma.

V Laškem koš za zmago nekdanjega igralca Krke

Košarkarji Zlatoroga so po dramatični končnici zabeležili peto zmago v ligi in tako ostajajo v igri za najvišja mesta pred izločilnimi boji oziroma četrtfinalom. Pred domačimi gledalci so ugnali Krko z 81:80. Zlatorog je zmagoviti koš dosegel štiri sekunde pred koncem, čeprav je imel še minuto in 45 sekund pred zaključkom deset točk naskoka.

Izenačena tekma je epilog dobila v zadnjih dveh minutah. Zlatorog je s trojko Mihe Vašla (25 točk, 8:13 iz igre) in košem Chrisa Bookerja (18 točk, 6:9 iz igre, 7 skokov) prišel do rekordne prednosti 77:67, ki pa se je v naslednjih 49 sekundah skoraj povsem stopila (79:78), Krka pa je s točkama Ive Ivanova (24 točk, 8:11 iz igre, 7 skokov) 20 sekund pred koncem tekme povedla z 80:79. Zadnji napad so domačimi spretno izpeljali, žoga je pod košem prišla do Bookerja, ki ni zgrešil ponujene priložnosti.