Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 05.04.2016 21:00:21

Po Baskiji blestel Bask

Španski Bask Mikel Landa je zmagovalec 2. etape 56. kolesarske dirke po Baskiji. Tekmovalec Skya je na 174 kilometrov dolgi preizkušnji med Markina-Xemeinom in Amurrio-Baranbiom za sekundo ugnal Nizozemca Wilca Keldermana, še štiri sekunde več pa je zaostal Kolumbijec Sergio Henao.

Slovenec Simon Špilak (Katjuša) je bil z 20 sekundami zaostanka 14., Jan Polanc (Lampre) pa je bil 44., zaostal pa je 1:31 minute.

V skupni razvrstitvi je vrstni red na prvih treh mestih enak kot v tej etapi, Špilak je 13. z 20 sekundami zaostanka, Polanc pa 46. z 2:44 minute zamude.

Landa je sicer danes do zmage prišel, potem ko je na zadnjem vzponu 100 metrov pred ciljem napadalec Keldermana. Ta etapa je sicer predstavljala prvi resnejši test za favorite za skupno zmago z zaključnim dvokilometrskim vzponom, pred tem pa so kolesarji opravili že tri vožnje navkreber, ki pa niso bistveno vplivale na končni razplet.

V sredo kolesarje čaka 194,5 km dolga etapa med Vitoria-Gasteizom in Lesako.