ACH po potrditev, Calcit po presenečenje

Slovenska odbojkarska kluba pred povratnima tekmama 1/16 finala pokala CEV s prednostjo.

19. december 2017 04.00
Posodobljeno
19. december 2017 16.00

Ljubljana – Za evropsko preživetje gre! ACH Volley danes doma (18, Tivoli) in Calcit Volley jutri na gostovanju (20, Ajaccio) bosta poskusila v povratnih dvobojih 1/16 finala evropskega pokala CEV potrditi doseženo s prvih tekem, v katerih sta po maratonu zmagala s po 3:2. Lažje delo imajo, vsaj na papirju, Ljubljančani.

Kar malce nenadejano je Novi Pazar v prvem dvoboju odščipnil dva niza oranžnim zmajem, a je njihov trener Zoran Kedačič že vnaprej opozarjal, da gre za čvrstega tekmeca predvsem, ko igra pred domačim avditorijem. Za nameček je tudi v odličnem zmagovalnem ritmu, saj v domačem prvenstvu kot edini po 10. kolu še ne pozna poraza. S 3:2 je odpravil tudi Vojvodino, še nedavno srbsko zastopnico v ligi prvakov. Na vseh frontah je Novi Pazar v sezoni dosegel že 14 zmag, edini poraz mu je prizadejal ACH Volley, da gre za čvrsto in telesno vrhunsko pripravljeno moštvo, pa dokazuje podatek o kar osmih zmagah (!) z izidom 3:2. Slovenski prvak je tudi uradno podpisal pogodbo z reprezentančnim sprejemalcem Matejem Kökom, ki se je po kratki avanturi na Poljskem vrnil v domovino: »Morda bi se to zdel komu korak nazaj, a verjamem, da je ljubljanski klub ta hip za moj napredek najboljša izbira. Vsi vemo, za kakšno ekipo gre, dogovorili smo se hitro.«

Pred zahtevnejšo nalogo pa so Kamničani, ki so v generalki za favorizirani francoski Ajaccio v povratnem četrtfinalnem dvoboju slovenskega pokala še v drugo odpravili Salonit, tokrat s 3:1. »Proti Francozom se nam ne bo smelo več dogajati, da si po vodstvu za tri, štiri točke ogrozimo niz,« opozarja trener Gašper Ribič. Ajaccio – na ligaški lestvici zaseda 6. mesto – bo lahko, za razliko od prve tekme, vnovič računal na srbskega blokerja Dejana Radića.