Slovenski prvaki celinski pokal začeli z visokim porazom

Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so v prvi tekmi turnirja za celinski pokal izgubili z domačim moštvom Ritten z 1:6 (0:3, 1:3, 0:0).
Fotografija: Slovenski prvaki v Bolzanu niso imeli razlogov za veselje. FOTO: Leon Vidic (Delo)
Odpri galerijo

Jeseničani ta konec tedna tekmujejo na enem od dveh turnirjev drugega kroga celinskega pokala. V skupini B so poleg tekmeca iz Alpske hokejske lige (AHL) Rittna še budimpeštanski MAC in beograjska Crvena zvezda.

Pred desetimi dnevi so bili sicer Jeseničani v AHL v gosteh boljši od Rittna s 4:1, zdaj so bili Južnotirolci. Odločilna je bila že uvodna tretjina, v kateri so gostitelji Gorenjcem nasuli tri gole. Edini jeseniški strelec je bil Luka Kalan v 35. minuti.

Zmagovalec turnirja bo napredoval na turnir 3. kroga, ki bo novembra v Belfastu. Tja so se že uvrstili domači Giants, poljske Katowice in zagrebški Medveščak.

Jeseničani se bodo v soboto ob 16. uri pomerili z MAC, v nedeljo ob 14. uri pa še Crveno zvezdo, ki je izgubila z Madžari z 0:8.