Hamiltona pustil na cedilu menjalnik, Vettel najhitrejši v kvalifikacijah (VIDEO)

Svetovni prvak v formuli ena bo jutrišnjo dirko v Hockenheimu začel šele s 14. štartnega mesta.
Fotografija: Sebastian Vettel je bil v kvalifikacijah najhitrejši petič letos. FOTO: Christof Stache/AFP
Odpri galerijo

Hockenheim – Ferrarijev nemški dirkač Sebastian Vettel je bil že petič letos najhitrejši v kvalifikacijah dirke za svetovno prvenstvo v formuli ena. Potem ko se je v zadnjih treh poskusih – v Franciji, Avstriji in Veliki Britaniji – najboljši štartni položaj vselej posrečil Mercedesovima voznikoma, je Vettel ponovno dominiral na prizorišču, ki mu je najljubše, v Hockenheimu, ki drugič v zadnjih štirih letih gosti dirkaško elito na veliki nagradi Nemčije, enajsti postaji v letošnjem koledarju. Vodilni v trenutni razvrstitvi lovi peto zmago v sezoni, na tokratnem dirkališču pa si je konkurenco enkrat že pokoril – leta 2013.

Ricciardo z začelja

Na manj kot pol sekunde sta se mu v današnjih kvalifikacijah približala oba Finca, Valtteri Bottas s »srebrno puščico« in moštveni kolega Kimi Räikkönen, takoj za njima je končal še Red Bullov nizozemski mladenič Max Verstappen. Veliki osmoljenec je bil svetovni prvak, Mercedesov Britanec Lewis Hamilton, ki za Vettlom trenutno zaostaja osem točk. Po težavah v prvem zavoju in skoku čez robnik je poškodoval menjalnik, zaradi česar bo moral jutrišnjo dirko (ob 15.10) začeti šele s 14. štartnega mesta, saj ni mogel pripeljati dirkalnika do garaže. Povsem na začelju pa bo začel drugi »rdeči bik«, Avstralec Daniel Ricciardo, najhitrejši na prvem treningu, ki si je kazen prislužil, ker so mu mehaniki pripravili dirkalnik z novimi deli motorja, kar ni dovoljeno.

Glavni osmoljenec kvalifikacij je bil Lewis Hamilton. FOTO: Ralph Orlowski/Reuters