21. 4. 2017,
18.40

7 let

Thermometer Blue 0,53

Jan Drozg Mitja Kern risi svetovno prvenstvo v hokeju slovenska hokejska reprezentanca

Petek, 21. 4. 2017, 18.40

7 let

Svetovno prvenstvo U18, divizija I, skupina B, Bled

Velik uspeh mladih risov!

slovenska hokejska reprezentanca U18 | Foto Hokejska zveza Slovenije

Slovenska hokejska reprezentanca do 18 let je na odločilni tekmi svetovnega prvenstva divizije I, skupine B s 4:3 premagala Ukrajino in si zagotovila napredovanje v drugo kakovostno skupino svetovnega hokeja.

Slovenski hokejski upi so se od sobote na Bledu merili z vrstniki iz Avstrije, Italije, Poljske, Ukrajine in Japonske. Tesno so izgubili le s severnimi sosedi Avstrijci(3:4), na zadnji odločilni tekmi pa so tesno premagali Ukrajino in si zagotovili napredovanje v skupino višje (v njej drsajo reprezentance, ki so med 11. in 16. mestom v svetovnem hokeju, v tem rangu je tudi slovenska članska reprezentanca).

Varovanci Mitje Kerna so si z 12 točkami že pred večerno tekmo zagotovili prvo mestu prvenstvene lestvice. Osvojitev zlate kolajne in uvrstitev v divizijo I, skupino A svetovnega hokeja, je ponovitev  uspeha s sezone 2012/13.

Najboljši igralec prvenstva je bil Jan Drozg. Pogovor z njim si boste lahko na siol.net lahko prebrali v soboto. Najboljši vratar pa16-letni Žiga Kogovšek.

Zadnje mesto so po petih porazih zasedli Poljaki, ki so nazadovali v divizijo II, skupino A.

Svetovno prvenstvo U18, divizija I, skupina B (Bled, 15. april –21. april)