Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

novak djokovic Ekipa24.si

Je zaradi tega počilo med Đokovićem in ...

0 22.09.2018 21:04:02

Dobova - Gorenje Velenje 28:30 (14:17)

Rokometaši iz Dobove so v 3. krogu lige NLB izgubili proti velenjskemu Gorenju z 28:30 (14:17).

* Športna dvorana, sodnika: Dejan in Igor Ivančič (oba Gorišnica).
* Dobova: Leben, Polutnik, Dular, Markušić 12 (4), Rožman, Kučič 2, Bura 3, Majić 2, Jazbec 1, Zavodnik 2, Krnc, Šušnjara, Kunst 5, Sintič, Hotko, Novak 1.
* Gorenje Velenje: Lugar, Vujović, Taletović, Mazej, Haseljić 3 (1), Špelić 1, Matanović 1, Stojnić, Miklavčič 1, Banfro, Drobež, Verdinek 11 (4), Grmšek, M. Kavčič 3, A. Kavčič 10 (3).
* Sedemmetrovke: Dobova 4 (4), Gorenje Velenje 10 (8).
* Izključitve: Dobova 4, Gorenje Velenje minut.
* Rdeči karton: /.

Velenjčani so po uvodnem spodrsljaju v Ormožu dosegli drugo zmago in po novomeški Krki premagali še Dobovo, ki po treh odigranih tekmah ostaja na zadnjem mestu brez osvojene točke.

Posavci so večji del prvega polčasa držali korak s tekmeci iz Šaleške doline. V 27. minuti so zaostajali le za gol (13:14), nato pa jim je malce popustila zbranost, kar so ose izkoristile in prvič na dvoboju povedle za tri gole (16:13).

Svojo premoč so Velenjčani uveljavili v prvi polovici drugega polčasa, ko so povedli za šest golov (28:22). V končnici so naredili nekaj neumnosti, kar so gostitelji izkoristili in se po dveh golih Matveža Kunsta v zadnji minuti približali na gol (28:29), velenjsko zmago pa je potrdil Ibrahim Haseljić.

V velenjski ekipi sta bila strelsko izjemno razpoložena Matic Verdinek z 11 in Aleks Kavčič s desetimi goli, v dobovški pa je prednjačil Dorian Markušić z 12 zadetki.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Koper 2013, zasedba iz Dobove pa bo gostovala v Trebnjem. Obe tekmi bosta v petek, 28. septembra.

Značke: rokomet, dp