Darko z eno roko in eno nogo do naslova evropskega prvaka

Zlato si deli s Čehom, bron pa je šel v Francijo.
Fotografija: Darko Đurić si je priplaval zlato. FOTO: Facebook, Darko Đurić
Odpri galerijo
Darko Đurić si je priplaval zlato. FOTO: Facebook, Darko Đurić

DUBLIN – Slovenski šport ima vnovič razlog za veselje: na evropskem prvenstvu je danes zlato kolajno osvojil paraplavalec, 29-letni Radovljičan Darko Đurić. Najhitrejši je bil na 50 metrov prosto (v kategoriji invalidnost S4), kjer je v cilj prišel z istim časom kot Čeh Arnost Petracek. Darko in Čeh sta tako s časom 40,40 sekunde osvojila zlato, medtem ko je bron šel v Francijo – osvojil ga je David Smetanine.

EP v Dublinu je Darko začel s 5. mestom na 100 metrov prosto (1:32,42). Jutri in v četrtek bo počival, v bazen pa se bo vnovič podal v petek, 17. avgusta, ko se bo z nasprotniki pomerili v disciplini na 200 metrov prosto. Evropsko prvenstvo bo sklenil 19. avgusta s plavanjem na 50 metrov delfin.

Darko je kolajni osvojil tudi leta 2016: evropsko prvenstvo je takrat potekalo na Portugalskem, Đurić pa si je priboril srebro na 100 m in bron na 200 m prosto.

Tekme lahko v živo spremljate na spodnji povezavi.