Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 17.03.2018 16:02:13

Cene Prevc tretji na celinskem pokalu v Čajkovskem

Slovenski smučarski skakalec Cene Prevc je na predzadnji tekmi celinskega pokala v ruskem Čajkovskem osvojil tretje mesto. To so druge stopničke srednjega od bratov Prevc na mednarodnih tekmah v tej sezoni.

V Rusiji so v petek imeli težave z vetrom in niso izpeljali predvidenega treninga, danes pa se je vreme umirilo in so uspešno izpeljali tudi prvo od dveh tekem finalnega konca tedna tekem celinskega pokala.

Zmagal je Avstrijec Stefan Huber s 141,5 in 132,5 metri ter 271 točkami pred Nemcem Constantinom Schmidom, ki je skočil 131 in 136,5 metrov, zbral pa je 257,4 točk. Na tretje mesto je v finalu s šestega po prvi seriji skočil Cene Prevc, ki je pristal pri 128 in 138 metrih, zbral pa je 252,2 točk.

Točke so osvojili še Rok Tarman na 18., Andraž Pograjc na 22. in Rok Justin na 26. mestu, izven finala sta ostala Miran Zupančič in Blaž Pavlič.

Skupni zmagovalec pokala je uradno postal Norvežan Marius Lindvik, najboljši Slovenec je Nejc Dežman na četrtem mestu.