KONČNICA LIGE NBA, 1. KROG, 21. APRIL

Mrk v zadnji četrtini spet usoden za Miami: Goran Dragić pred izpadom #video

2

Goran Dragić | Foto Reuters

Košarkarji Miami Heat so se po dveh porazih pred domačimi gledalci znašli v izredno težkem položaju. Philadelphia je v 1. krogu končnice lige NBA povedla že s 3:1 v zmagah, kar bo Vročica zelo težko nadoknadila. Miami je goste na krilih izjemnega Gorana Dragića držal v šahu tri četrtine, v zadnji pa spet popustil in ostal praznih rok.

Domači košarkarji so v American Airlines Areni začeli odločno in tri četrtine kazali mišice. Tudi po zaslugi razpoloženega Gorana Dragića, ki je do zadnjega, odločilnega dela Philadelphii nasul 20 točk (met iz igre: 9/19). Slovenski zvezdnik se je nato ustavil, ustavil pa se je tudi Miami, ki je v zadnji četrtini spet dovolil, da so ga gostje prehiteli in mu zadali nov poraz.

Dwayne Wade | Foto: Reuters Foto: Reuters Kaznujejo vsako napako

Nekaj upanja je domačim s košem za znižanje na 101:102 še vlil Dwyane Wade, s 25 točkami najboljši strelec Miamija, nato pa je Philadephia spet stopila na plin in tekmo mirno pripeljala do konca. Že v noči na sredo bo imela ta pred svojimi navijači priložnost, da Vročico pošlje na počitnice.

"Ko narediš eno napako ali samo za sekundo popustiš, boš plačal za to. Sam sem že osredotočen na naslednjo tekmo, na kateri bomo poskušali zmagati," je po tekmi povedal Wade.

Pri zmagi gostov so je s 24 točkami izkazal J. J. Redick, odličen je bil tudi Joel Embiid, ki je dosegel 14 točk, zbral 12 skokov in podelil pet blokad, še boljši pa Ben Simmons, ki je dosegel celo trojni dvojček (17 točk, 13 skokov, 10 asistenc).

"Samo opravljam svoje delo. Mislim, da je statistika takšna, kakor je povprečje v sezoni, tako da ni to nič novega za mojo ekipo ali zame. Dokler bomo zmagovali, bom vesel. Rezultati bodo prišli, če bomo delali prave stvari," je po tekmi povedal Ben Simmons.

Do svojih varovancev je bil kritičen trener Philadelphie Brett Brown, saj niso prikazali dobre igre. Že samo, če pogledamo met za tri točke, ki je bil 7-31. "Šokiran sem, da smo zmagali na tej tekmi. Res nismo imeli pravice, da dobimo to tekmo."

Kako nemočen je bil Miami v zadnji četrtini, kaže tudi ta akcija:

Pelikani iz New Orleansa so Portland Trail Blazers premagali še četrtič zapored in se brez težav uvrstili v drugi krog končnice. Zmagali so z izidom 131:123, Anthony Davis je k zmagi prispeval 47 točk.