900469_089-cigareti2 Svet24.si

Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Shonda Rhimes Svet24.si

Shonda Rhimes zaradi groženj prisiljena v selitev

sergej racman Necenzurirano

Eden najbogatejših Slovencev je v zaporu. ...

vucic kavcic INSTAGRAM Reporter.si

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

mattias skjelmose Ekipa24.si

Groza! Tresočega kolesarskega zvezdnika so komaj ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Indijo je zajel val linčanj: v zadnjih mesecih linčali že 25 ljudi

Deli na:
Indijo je zajel val linčanj: v zadnjih mesecih linčali že 25 ljudi

V Indiji so posilstva izjemno pogosta. (Fotografija je simbolična) - Foto: Reuters

V Indiji so v zadnjih mesecih po ocenah lokalnih medijev linčali več kot 25 ljudi. Povod so največkrat lažne govorice, da so ubiti skušali ugrabiti otroke, krasti ali spolno nadlegovati druge. V zadnjem primeru je policija včeraj aretirala 23 oseb, ki so v nedeljo linčale pet moških, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

V zadnjem incidentu je v bližini mesta Dhule skupina lokalnih prebivalcev v nedeljo opazila osem moških, ki so spregovorili z otrokom, ko so izstopili z avtobusa. Ker je skupina domnevala, da želijo moški otroka ugrabiti, se je spravila nanje. Trem je uspelo pobegniti, pet pa jih je razjarjena skupina prepeljala pred vaški svet, kjer so jih do smrti pretepli s palicami in drugimi topimi predmeti, so sporočili iz lokalne policije za AFP.

Policija je identificirala domnevne napadalce s pomočjo video posnetka napada, več kot 10 domnevnih napadalcev pa je še na begu.

Sedanji val linčanj se je pričel že maja lani na vzhodu Indije, ko so se preko aplikacije za pošiljanje sporočil Whatsapp razširile govorice o ugrabiteljih otrok, zaradi česar so linčali šest moških. Govorice so se v zadnjem času okrepile, o linčanjih pa so doslej poročali iz najmanj 11 zveznih držav.

Žrtve napada najpogosteje niso domačini, zaradi česar se oblasti le stežka uspešno odzovejo. Osveščanje javnosti pa ima le malo učinka. Prejšnji teden je tako v odročni zvezni državi Tripura množica linčala predstavnika kampanje, ki je opozarjal javnost na tovrstne lažne govorice, še piše AFP.