LIGA TELEMACH

Košarkarji Uniona Olimpije premagali Rogaško

Objavljeno 17. april 2014 00.51 | Posodobljeno 17. april 2014 00.51 | Piše: STA, Ma. F.

V naslednjem krogu v soboto se bo Union Olimpija doma pomerila z zasedbo Zlatoroga.

ROGAŠKA SLATINA – Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu lige Telemach za prvaka premagali Rogaško s 74 : 73 (21 : 20, 44 : 45, 57 : 65).

Košarkarji Uniona Olimpije so sicer prekinili niz treh porazov, vknjižili tretji par točk, toda igra, ki so jo prikazali v Rogaški Slatini, ne vzbuja pretiranega optimizma pri njihovih privržencih. Rogaška je imela v zadnjem napadu priložnost za zmago, vendar je poskus Jureta Pelka Alen Omić blokiral v zadnjem trenutku.

V naslednjem krogu v soboto se bo Union Olimpija doma pomerila z zasedbo Zlatoroga, Rogaška, ki je doživela šele drugi, toda zaporedni poraz na domačem terenu, pa bo gostila prvake iz Novega mesta.

Zlatorog Helios 77 : 74

Košarkarji Zlatoroga, ki so Helios premagali s 77 : 74, so zabeležili drugo zaporedno zmago v ligi Telemach za prvaka in se tako odlepili od zadnjega mesta. Uspeh proti Hopsom so nadgradili z dvema točkama v dvoboju s Heliosom, ki je tako doživel drugi poraz v ligi za prvaka.

Krka Hopsi Polzela 75 : 95

Košarkarji Hopsov Polzele, ki so Krko premagali s 95 : 75, so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so na gostovanju v Novem mestu premagali štirikratne zaporedne prvake Slovenije in do tega kroga neporaženo moštvo Krke. Njihova zmaga je povsem zaslužena. Bili so boljši vseh štirideset minut in se na koncu dokopali celo do svoje tretje najvišje zmage v tej sezoni. Hopsi so tako v gosteh na kolena spravili obe najboljši ekipi v državi; v uvodnem krogu so v Stožicah presenetili Union Olimpijo, zdaj pa imajo v svojih vitrinah še skalp Krke, ki kljub porazu ostaja vodilna ekipa lige.

V naslednjem krogu (19. aprila) bo Krka gostovala v Rogaški Slatini, Hopsi pa v Domžalah.