Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

nu
nu
0 13.08.2018 11:40:59

NENAVADEN PENAL v 2. SNL. Domači igralci PREKINILI igro, da je sodnik lahko pokazal na belo točko (video)

Tekma Bravo - Tabor.
Martin Metelko
Dvoboj v prestolnici je zaznamovala tudi enajstmetrovka, ki ni bila dosojena na ravno običajen način.

Nogometaši Brava se lahko po 180 minutah v 2. SNL pohvalijo s stoodstotnim izkupičkom, v drugem krogu so v Šiški s 4:0 premagali Fužinar, ki je razpadel v zadnji tretjini dvoboja. Pred tem so Korošci delovali solidno, z nekaj več natančnosti bi lahko Ljubljančanom v precejšnji meri otežili delo. Naposled se je razpletlo z visoko domačo zmago, tekmo pa je zaznamovala tudi nevsakdanja enajstmetrovka, iz katere je Ovbokha Agboy postavil končni izid.

Po podaji v kazenski prostor in izbiti žogi je domači igralec Anis Jašaragić obležal na tleh, vendar Vojko Goričan igre ni prekinil. To so malce pozneje storili domači nogometaši, ki so zaradi ležečega soigralca žogo poslali z igrišča, nakar je dogajanje postalo nadvse zanimivo. Po opozorilih, da se je zgodilo nekaj, kar se ne bi smelo, sta moči združila delivec pravice iz Loč pri Poljčanah ter njegov pomočnik, ki mu je očitno pojasnil, da se je Dominik Ivkić vedel nešportno – posnetek je razkril, da je po posredovanju v gneči udaril tekmeca – in Vojko Goričan se je odzval tako, da je branilca Fužinarja kaznoval z rdečim kartonom. Ampak to še ni bilo vse, pokazal je tudi na belo točko. In presenetil marsikoga, med drugim tudi varovance Dejana Grabića, ki so se medtem že razporedili v obrambno postavitev. "Penal, fantje. Penal je!" je mož v črnem med drugim opozarjal igralce v rumeni opravi in jih klical, naj izvedejo najstrožjo kazen. Dosojena je bila upravičeno, o tem ni niti najmanjšega dvoma, nadvse zanimivo pa je vprašanje, zakaj pomočnik Matic Mežnar ni nemudoma opozoril svojega »šefa«, kaj se je dogajalo med vrati, ampak je to storil šele po opozorilih gostiteljev in po tem, ko so žogo poslali z igrišča.

V priloženem videu se akcija, ki je privedla do najstrožje kazni, začne pri 1.37.00 (97.00).