Nogometne zelenice: Milanski derbi brez golov

Samir Handanović je proti Milanu ohranil nedotaknjeno mrežo, avtogol Boštjana Cesarja Chievu odščipnil dve točki.

Posodobljeno
19. april 2015 23.41
FBL-ITA-SERIEA-INTER-MILAN
G. L., Delo.si

Milano - Veliki milanski derbi med Interjem in Milanom se je na San Siru končal brez zmagovalca in brez zadetkov, kar pomeni, da je Samir Handanović še enkrat ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Slabše popoldne ima za sabo Boštjan Cesar, ki je s svojim Chievom doma remiziral z Udinesejem, hkrati pa bil glavni krivec za prejeti zadetek letečih oslov. Liverpool izpadel proti Aston Villi.

Milanski derbi, ki je v zadnjih letih precej izgubil na svoji veljavi, ni odločal o ničemer, razen o prestižu oziroma prevladi v mestu. Po neodločenem izidu, za katerega je imel zasluge tudi slovenski reprezentančni vratar, je AC Milan s 43 točkami ostal na 9. mestu lestvice, njihovi sosedi na lestvici pa so s točko manj ostali mesto za njim. Še nekoliko nižje, na 13. mestu, bdi Chievo z Valterjem Birso in Boštjanom Cesarjem, ki je z avtogolom proti Udineseju poskrbel, da so Videmčani mesto za rumeno-modrimi ohranili točko zaostanka. Mesto pred obema je trenutno Sassuolo, za katerega je Dejan Lazarević ob remiju s Torinom odigral vso tekmo. Ob zmagi Palerma proti Genoi (2:1) je vseh 90 minut sodeloval tudi Siniša Anđelković.

V Angliji bolj kot zmagi Manchester Cityja proti West Hamu (2:0) in Tottenhama v Newcastlu (3:1) odmeva poraz Liverpoola v polfinalu FA pokala proti Aston Villi, ki je na Wembleyu slavila z 2:1 in si zagotovila finale z Arsenalom. Za Birminghamčane sta zadela Christian Benteke (36.) in Fabian Delph (54.), ki sta odgovorila na vodilni zadetek Philippa Coutinha v 30. minuti tekme. Že včeraj je na precej nižjem nivoju, na tekmi druge škotske lige, zablestel Haris Vučkić, ki je s sijajnim zadetkom popeljal Rangers do zmage v Dumbartonu in drugega mesta na lestvici. Posnetek si lahko pogledate ob strani.