563 ogledov

Barcelona na domači zelenici prejela štiri gole

Betis
Poraz katalonskega velikana.

Nogometaši Betisa iz Seville so pripravili veliko presenečenje. Na stadionu Barcelone so v 12. kolu španskega prvenstva odigrali odlično tekmo in zmagali z izidom 4:3. Kataloncem ni pomagala niti vrnitev Lea Messija, to je bil njihov prvi domači poraz po septembru leta 2016.

Andaluzijci so dobro igro okronali z dvema zadetkoma že v prvem polčasu. Marc-Andre ter Stegen je prvič klonil v 20. minuti po dolgi in natančni podaji Carvalha do Juniorja Firpa, slednji pa se je na levi strani kazenskega prostora zlahka otreseal Sergija Roberta in nato natančno nameril v bližnji kot za 0:1.

Jan Oblak Video Šport Oblak navduševal za dramatično zmago

Nato je na sceno stopil še 37-letna legenda Betisa. Po novem protinapadu so branilci domače ekipe v 34. minuti na sredi šestnajsterca pozabili na Joaquína, ta je prejel podajo z desne strani in jo iz prve še enkrat poslal za hrbet nemškega čuvaja mreže. Joaquín (37 let, 113 dni) je postal drugi najstarejši nogometaš z zadetkom na Camp Nou, starejši je bil le legendarni Alfredo Di Stéfano (39 let, 223 dni).

Betis | Avtor: Profimedia Profimedia

Barcelona je v drugem polčasu krenila v lov, upe pa je na polovici drugega dela z zadetkom iz enajstmetrovke obudil Messi. A že štiri minute kasneje se je na semaforju izpisal rezultat 1:3. Giovani Lo Celso je sicer sprožil na pogled nenavaren strel, a se je okroglo usnje izmuznilo iz rok sicer v tej sezoni fenomenalnega ter Stegna in končalo v mreži.

Marc-Andre ter Stegen Zvezdnik Šport Na teden zasluži 100 tisoč evrov, po mestu pa z ...

V 79. minuti je Camp Nou znova na noge dvignil Arturo Vidal, vendar je dve minuti pozneje Ivan Rakitić prejel svoj drugi rumeni karton po prekršku nad Lo Celsom. Še ena kazen je prišla zelo hitro, po novem hitrem napadu in podaji v peterec je nogo za končnih 2:4 podstavil Sergio Canales.