Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

sta
0 30.04.2016 21:44:07

Celjani popravili vtis

Nikola Miljković
Rokometaši Celja Pivovarne laško so v 2. krogu 1. NLB leasing lige za prvaka premagali Koper 2013 visoko s 45:25 (21:13).

Celjani, ki so jih v prejšnjem krogu z remijem presenetili Ribničani, s čimer so morali prvo mesto na lestvici prepustiti Velenjčanom, v tekmi s Koprom niso ničesar prepuščali naključju in si priborili eno najvišjih prvenstvenih zmag.

Gostje z Obale so uspeli ravnotežje držati le v uvodu, ko je Uroš Rapotec zadel za 1:1, nato pa so gostitelji naredili delni izid 5:0 in že v prvem polčasu vodili tudi z 19:9.

Dvomov o zmagovalcu je bilo hitro konec, razlika pa je naraščala in tri minute pred koncem so državni prvaki povedli že s +21 (43:21). Z osmimi goli je izstopal Tilen Kodrin, domači strateg Branko Tamše pa je bil lahko zadovoljen z učinkovitostjo cele ekipe, saj se je med strelce vpisalo kar 12 celjskih igralcev.

Novo zmago v celjskem taboru pričakujejo tudi prihodnji teden, ko v dvorano Zlatorog prihajajo Škofjeločani, Koprčani bodo vtis poskušali popraviti na tekmi z Ribničani.

Celje Pivovarna laško - Koper 2013 45:25 (21:13)
* Dvorana Zlatorog, gledalcev 450, sodnika: Deržek, Nahtigal.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Blagotinšek 3, Malus 1, Babarskas 1, Janc 6, Razgor 6 (3), Marguč 5, Grošelj, Poteko 3, Gajić, Suholežnik, Zarabec 3, Kodrin 8, Fižuleto 2, Mlakar 3, Žvižej 3.
* Koper 2013: Ponikvar, Dolenc, Krečič 2, Matijaševič 5, Kocijančič, Vran, Moljk 1, Gorela 2, Rapotec 3, Smolnik 6 (1), Sokolič 2, Marić 2, Bratković 2 (1).
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Koper 2013 2 (2).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 14 minut, Koper 2013 16.
* Rdeči karton: Sokolič (41.).