Vir: Sportinfo

torek, 8. september 2020

ŠportSportinfopred 1347 dnevi
Giannis Antetokounmpo bo kot kaže kmalu že drugič zapored osvojil nagrado za najbolj koristnega igralca lige NBA. Vse pa tudi kaže, da bomo še drugo leto zapored imeli debate o tem, če je Giannis lahko najboljši igralec in vodja šampionske ekipe. Na prvih treh tekmah je namreč Milwaukee tekme izgubljal za kar 34 točk, ko […] The post Giannis, najboljši igralec lige, ali le Pippen, ki rabi svojega Jordana? Bo Giannis kariero nadaljeval z Dončićem ali Dragićem? appeared first on Sportinfosi.

nedelja, 30. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1356 dnevi
Goran Dragić je vedno najboljši, ko je najbolj pomembno. V letošnji končnici lige NBA je tretji najboljši strelec v drugih polčasih tekem in obenem tudi tretji najboljši strelec v zadnjih četrtinah. Malce zaostaja le za Jamalom Murreyem in Donovanom Mitchellom. V drugih polčasih Dragić doseže skoraj 16 točk na tekmo, v zadnjih četrtinah tekem pa […] The post Goran proti Giannisu! Serija, z dolgoročnimi posledicami za ligo NBA appeared first on Sportinfosi.

torek, 25. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1361 dnevi
Zgodovinska predstava Luke Dončića še vedno odzvanja. To so tekme, ki na koncu definirajo kariero posameznika. To so tekme o katerih se govori še dolgo. Luka je zopet na novo prestavljal meje možnega, ne samo pri tako mladih igralcih, temveč nasploh. Z nami še enkrat podoživite to tekmo. V podkastu smo namreč podrobno analizirali vse […] The post Podkast: Dončićeva dominacija Clippersov in Dragićeva metla Pacersov! appeared first on Sportinfosi.

sreda, 19. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1368 dnevi
PSG je z zmago s 3:0 skočil v svoj prvi finale v zgodovini kluba. Tekma je bila bistveno bolj izenačena kot na koncu kaže rezultat. Tokratna analiza bo nekoliko krajša, tako da si bomo predvsem pogledali zakaj je imel Leipzig težave pri izgradnji napada. Leipzig je, ko je imel žogo, igral v formaciji 3-4-2-1 in […] The post Taktična analiza: Kako je PSG prišel do svojega prvega finala v Ligi Prvakov appeared first on Sportinfosi.

torek, 18. avgust 2020

Luka Dončić je z rekordnim dosežkom in 42 točkami na prvi tekmi končnice v svoji karieri, zopet pisal zgodovino. Paul George je po tekmi povedal, da je Luka “prihodnost lige NBA”. Trener Clippersov Doc Rivers je dejal, da je na parketu spremljal “veličino”. Luka pa je krivdo za poraz prevzel nase in dodal, da je […] The post Podkast: Analiza prve tekme Clippers-Mavericks! Rekordni Dončić in sodniška kuhinja v Disney Worldu! appeared first on Sportinfosi.
ŠportSportinfopred 1369 dnevi
V zgodovini lige NBA ni še nikoli noben igralec na svojem playoff debiju dosegel več kot 40 točk. Dončić je pa s svojimi 42 točkami (13/21, 2/6 za 3, 14/15 prosti meti), 9 podajami, 7 skoki in 3 ukradenimi žogami (11 izg. ž.) ponovno spisal zgodovino, toda njegov rekord in dobro tekmo so tokrat žal […] The post Sodniki pokvarili izjemno tekmo in nov izjemen rekord Dončiča! appeared first on Sportinfosi.

sobota, 15. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1372 dnevi
Kar nekaj časa sem razmišljal kaj bi predstavil v analizi taktike, saj je bila Barcelona nebogljena praktično v vseh elementih nogometne igre. Barcelona je tekmo začela v klasični postavitvi 4-4-2, ki se je v napadu spremenila v 4-3-1-2, kjer so v sredini igrišča igrali v obliki diamanta, z Messijem na položaju 10, medtem ko se […] The post Taktična analiza: Kako je Bayern “razmontiral” Barcelono appeared first on Sportinfosi.

petek, 14. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1373 dnevi
RB Laipzig je prvič v svoji kratki zgodovini prišel do polfinala Lige Prvakov. Tja ga je popeljal eden najbolj talentiranih mladih trenerjev na svetu Julian Nagelsmann. Nemški trener je znan po taktični fleksibilnosti in nekaj zanimivih opažanj smo lahko videli na včerajšni tekmi. Postavitev Leipziga se je vse skozi spreminjala, kar je značilnost ekip, ki […] The post Analiza taktike Leipziga na tekmi z Atleticom appeared first on Sportinfosi.

četrtek, 13. avgust 2020

Danes bo na sporedu druga tekma četrtfinala Lige Prvakov, kjer se bosta pomerila španski Atletico Madrid in nemški Rb Leipzig. Atletico je ena najbolj izkušenih ekip, ko pride do iger v Ligi Prvakov (LP), ki je še ostala v tekmovanju. Pod Simeonejem so postali sinonim za dobro obrambo, čemur priča tudi napredni statistični podatek o […] The post Predogled: UCL Oblak proti Kamplu appeared first on Sportinfosi.
ŠportSportinfopred 1374 dnevi
Zakaj je Atalanta včeraj izgubila tekmo? Glavni razlog je utrujenost igralcev. Znano je, da ima trener Atalante precej kratko klop napram ostalim evropskim velikanom in to je botrovalo k napakam ob koncu tekme. Vseeno so pri Atalanti tekmo začeli odlično. Dobro so analizirali nasprotnika in temu primerno prilagodili taktiko.   Atalanta je tako ali tako […] The post Kako se je Atalanta lotila PSGja in zakaj je na koncu izgubila appeared first on Sportinfosi.

nedelja, 9. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1377 dnevi
Luka Dončić še naprej piše nova poglavja košarkarske zgodovine. In tukaj ne govorimo samo o statistiki, kjer so številke res dah jemajoče, temveč tudi o načinu, na katerega je Luka to dosegel. Take tekme, kot jo je odigral včeraj, so najboljši igralci vseh časov igrali na vrhuncu kariere, Luka jo je pa odigral že pri […] The post Liga NBA še ni videla take tekme, kot jo je Luka odigral včeraj! Statistična analiza fenomenalne predstave Dončića proti Bucksom. appeared first on Sportinfosi.

četrtek, 6. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1381 dnevi
Zaenkrat lahko argumentirano trdimo, da je Luka Dončić najboljši igralec Orlandovega balončka. Z Joelom Embiidom si deli prvo mesto v statistiki skokov, skupaj z Damianom Lillardom je po 3 odigranih tekmah najboljši podajalec, več točk od njega pa je dosegel le TJ Warren, ki je trenutno tudi najbolj vroči strelec mehurčka. LESTVICA: Luka Dončić: 41,3 […] The post Pet najboljših igralcev v “mehurčku” appeared first on Sportinfosi.
Dončićeva zgodovinska predstava še vedno odmeva. V zgodovini NBA lige so namreč tekmo, na kateri so dosegli vsaj 34 točk, 20 skokov in 12 podaj, odigrali samo 4 igralci. Pred Luko pa skoraj pol stoletja nismo videli take statistike. Leta 1976 je to uspelo, po mnenju večine, enemu od treh najboljših igralcev vseh časov, Kareemu […] The post Wilt, Elgin, Kareem… 50 let kasneje pa še Luka! appeared first on Sportinfosi.

sreda, 5. avgust 2020

Povprečje Dončića na 3 tekmah v Orlandu: 34 točk, 14 skokov, 11 podaj Po treh tekmah v mehurčku, Luka Dončić v povprečju zbere skoraj 34 prodorov na tekmo, skoraj 8 več od Ja Moranta in 9 več od Russella Westbrooka. Ob tem pa Dončić v prodorih doseže še skoraj 24 točk na tekmo, ob izjemnem […] The post Najbolj nezaustavljiv igralec lige v prodorih je… Luka Dončić! Proti Kingsom je v 43 minutah izvedel kar 41 prodorov! appeared first on Sportinfosi.

torek, 4. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1382 dnevi
Luka Dončić je verjetno v napadu že odigral kakšno boljšo tekmo, toda, ko govorimo o obeh straneh parketa, o obrambi in napadu skupaj, pa je to bila njegova najboljša predstava v ligi NBA. Tekmo je končal s 34 točkami (12/24, 2/6 za 3, 8/11 prosti), 20 skoki in 12 podajami, take statistike pa NBA liga […] The post Luka Dončić (z najboljšo obojestransko tekmo kariere) ni dovolil poraza (Dallas – Sacramento 114:110, po podaljšku) appeared first on Sportinfosi.
Novinar ESPN-a in nekdanji oglednik Phoenix Sunsov, Amin Elhassan: “Prvič sem slišal za Luko Dončića, ko je moj prijatelj (Jeffrey Taylor) podpisal pogodbo z Realom iz Madrida, leta 2015. Pripovedal mi je kako je v Madridu. ‘Imam se super, bili smo na skupni večerji z nogometaši in Cristanom Ronaldom, zraven sem pa od sponzorja dobil […] The post Novinar ESPN-a: Dončić je bil že pri 15 letih najboljši igralec Reala. Vsi so to vedeli. Le on ni vedel tega. appeared first on Sportinfosi.

ponedeljek, 3. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1383 dnevi
Goran Dragić je v 2. polčasu poskrbel za preobrat na tekmi, kjer je Toronto v 3. četrtini vodil že s 17 točkami prednosti. Dragić je v tej četrtini dosegel 11 točk v 9 minutah igre in z akrobatskim polaganjem ob izteku četrine, zmanjašal zaostanek na samo 5 točk. Odlično je začel tudi zadnjo četrtino ter […] The post Spoelstra razpoloženega Dragića predolgo pustil na klopi (Toronto-Miami 107:103) appeared first on Sportinfosi.
ŠportSportinfopred 1384 dnevi
Dan igralcev Dallasa se je dobro začel, saj so po porazu Memphisa proti San Antoniu dokončno potrdili mesto v končnici, toda po novem porazu, tokrat proti Sunsom (117:115), se vse bolj dozdeva, da se bodo že v prvem krogu srečali z (za njih) nepremagljivimi Clippersi iz Los Angelesa. Luka Dončić je v bil tudi tokrat […] The post 70 točk Dončića in Porzingisa ob nerazpoloženih soigralcih ni bilo dovolj appeared first on Sportinfosi.

sobota, 1. avgust 2020

ŠportSportinfopred 1385 dnevi
Čančar zaradi poškodbe ne bo nastopil v Orlandu Kljub temu, da je Nuggetsom na tekmi manjkalo nekaj ključnih igralcev, so verjetno pred srečanjem z Miamijem pričakovali več. Več pa so verjetno pričakovali tudi po polčasu, ki so ga dobili s 57:56. Temu je pa sledila porazna 3. četrtina, ki so jo izgubili z 38:22. Po […] The post Miami že na uvodu pokazal zobe (Heat-Nuggets 125:105) appeared first on Sportinfosi.

petek, 31. julij 2020

ŠportSportinfopred 1386 dnevi
Za vas smo pripravili podrobno 20 minutno video-analizo igre Mavericksov, ki so letos zrušili rekord lanskih Warriorsov z Durantom, Curryjem in Thompsonom ter zabeležili najbolj učinkovit napad v zgodovini. Zakaj imajo Mavericksi bolj učinkovit napad od Showtime Lakersov ali Jordanovih Bullsov? Razlog se skriva v njihovem “playmakerju” Luki Dončiću, ki nase v napadih navleče več […] The post Zakaj ima Dallas NAJBOLJŠI napad v ZGODOVINI lige in zakaj je DONČIĆ MVP kandidat? (VIDEO ANALIZA) appeared first on Sportinfosi.