
Svetovalec za nacionalno varnost ZDA Mike Waltz naj bi oblikoval še najmanj 20 skupinskih klepetov za visoke državne uradnike vlade Donalda Trumpa na aplikaciji Signal, kot je bil tisti o napadu na Jemen, v katerega je bil pomotoma vključen tudi novinar, poroča Politico. Waltz naj bi tako oblikoval skupinske klepete za razprave o Ukrajini, Gazi, Kitajski, Afriki, Evropi in Bližnjem vzhodu.
Svetovalec za nacionalno varnost ZDA Mike Waltz je sredi marca v skupinski klepet, v katerem je skupaj z obrambnim ministrom Petom Hegsethom in drugimi ministri razpravljal o napadu na jemenske hutijevce, vključil tudi urednika revije Atlantic Jeffreyja Goldberga. Kongresni demokrati zaradi kršenja pravil o varovanju zaupnih informacij zahtevajo preiskave, republikanska večina v kongresu in vlada predsednika Donalda Trumpa pa jih zavračata.
Washington Post je poročal, da je Waltz za uradne komunikacije uporabljal tudi nezavarovano elektronsko pošto Googla Gmail, Politico pa je v sredo poročal, da je Waltz oblikoval še najmanj 20 skupinskih klepetov, med drugim za razprave o Ukrajini, Gazi, Kitajski, Afriki, Evropi in Bližnjem vzhodu. Pri tem se sklicuje na štiri neimenovane osebe, ki so bile vključene v klepete.
“Waltz je celoten komunikacijski proces Sveta za nacionalno varnost zgradil na Signalu,” je dejal eden od sodelujočih uradnikov. Veterani na področju nacionalne varnosti so opozorili, da ta praksa potencialno krši predpise o zaščiti občutljivih informacij o nacionalni varnosti in zvezne zakone o vodenju evidenc, če se pogovori samodejno izbrišejo.
Tiskovni predstavnik Sveta za nacionalno varnost Brian Hughes pa je dejal, da Signal ni prepovedan na vladnih napravah. Poudaril je tudi, da so uradniki aplikacijo uporabljali tako v prejšnji vladi Joeja Bidna kot tudi sedaj v Trumpovi vladi.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!