Evropska komisarka pokazala, kaj ima v torbici za preživetje

Svet 27. Mar 202512:25 4 komentarji
Hadja Lahbib
Hadja Lahbib (Foto: PROFIMEDIA)

Potem ko je Evropska komisija v sredo predstavila strategijo za izboljšanje pripravljenost na krize, je komisarka za enakost, pripravljenost in krizno upravljanje Hadja Lahbib objavila posnetek, v katerem je razkrila, kako je sama pripravljena na nepredvidljive dogodke.

Evropska komisarka za enakost, pripravljenost in krizno upravljanje Hadja Lahbib je na družbenem omrežju X objavila hudomušen posnetek, v katerem je predstavila, kako je pripravljena na krizne razmere.

Kot je pojasnila, ima v torbici ves čas svoja očala, fotokopijo osebnega dokumenta v vodoodporni foliji in svetilko. Če te nimate, Lahbib svetuje, da imate pri sebi škatlico vžigalic oziroma vžigalnik.

Kot je dodala, seveda ne gre brez plastenke vode in švicarskega noža, prav tako pa svetuje, da imate pri sebi tudi najnujnejša zdravila in kaj za prigrizniti. Ob tem poudarja, da morate imeti tudi nekaj gotovine, saj je ta ključna v času kriz, ko bančne kartice morda ne bodo delovale.

Komisarka ima v torbici tudi polnilec in prenosno baterijo, da lahko v vsakem trenutku napolni svoj telefon. Za konec pa je iz svoje torbice privlekla tudi igralne karte in prenosni radijski sprejemnik. “To je vse, kar potrebujete, da preživite prvih 72 ur v času krize,” je še dodala.

Objava evropske komisarke je sicer na družbenih omrežjih naletela na mešane odzive. Mnogi so nad posnetkom ogorčeni in se sprašujejo, ali gre zgolj za ponesrečeno šalo.

Evropska komisija je sicer v sredo ob predstavitvi strategije za izboljšanje pripravljenost na krize poudarila tudi, da bi moral vsak državljan v primeru kriznih razmer doma imeti dovolj zalog hrane za vsaj tri dni.

V osnutku, ki vključuje več kot 60 ukrepov, razdeljenih na sedem področij, Komisija poziva k oblikovanju “varne in odporne Evropske unije, ki bo sposobna predvideti ter obvladovati grožnje in tveganja – ne glede na njihov izvor ali naravo”. To vključuje smernice za države članice o “shranjevanju ključnih zalog, kriznem načrtovanju, razpoložljivosti zavetišč ter zagotavljanju dostopa do kritične infrastrukture,” piše v predlogu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje