Razigrana. Zgovorna. Polna energije. Neverjetno vztrajna. To je le nekaj pridevnikov, s katerimi lahko opišemo 20-letno Najo Babnik, izjemno perspektivno mlado smučarko, o kateri bomo zagotovo še veliko slišali. Naja je...
Četudi imate službo, ki od vas čez dan zahteva interakcijo z drugimi ljudmi, večere in konce tedna pa preživljate sami, lahko hitro zamudite tiste prave stike z ljudmi, ki ohranjajo naše čustveno zdravje.
Ko nastopamo, se na nek način razgalimo in se pred množico ljudi popolnoma izpostavimo. Nase izvajamo velik pritisk, saj želimo biti popolni – v nasprotnem primeru bi trpela naša samozavest.
Popolnoma naravno je, da želimo dobre stvari ter da se želimo v čim večji možni meri oddaljiti od slabih, prav tako kot je naravno imeti svoje vrednote, načela in moralo. A ko se ti sicer popolnoma zdravi vzgibi spremenijo v notranja pravila...
Upreti se skušnjavi ni preprosto, še posebno takrat, ko ste izčrpali že čisto vse načine. Če se tudi vi soočate s takimi težavami, vam bodo morda v pomoč naslednje strategije.
Pravi odnos dajanja in sprejemanja rojeva občutke hvaležnosti in širi duh velikodušnosti. Poglablja naše medosebne odnose ter krepi vzajemnost in spoštovanje.
V tem zapisu vas nikakor ne želimo prepričevati, da se morate odpovedati trenutni partnerski zvezi, ampak bi radi samo podrobneje spregovoriti o naši ljubezni do hrane. Radi imamo svojega partnerja/partnerko, svoje otroke, starše,...
Ne spomnim se več, kdaj sem začela pisati dnevnik. Verjetno je bilo že v osnovni šoli. Takrat sem morala svoje misli nekam pospraviti. In potem sem s pisanjem pridno nadaljevala še v gimnaziji in na fakulteti.
Pomislite na najboljše stvari v vašem življenju. Kakšno bi na primer bilo vaše življenje brez partnerja, ki vas brezpogojno podpira, brez zdravja, ki vam tako dobro služi, brez čudovite hiše ali diplome, za...
Kaj je tisto, zaradi česar vsako jutro vstanete iz postelje? Želja po novih izzivih? Prijetna misel na to, da se boste spet srečali s prijatelji? Ali želja po vplivu na svojem področju?
Številni ljudje imajo občasno težave s sramežljivostjo. Vendar pa lahko močno izražene skrbi in strahovi pred socialnimi interakcijami vodijo v socialno anksioznost.
Od 11. do 13. oktobra 2013 je v City Hotelu v Ljubljani potekala 7. evropska konferenca integrativne psihoterapije z naslovom »Novosti in izzivi pri integraciji psihoterapije«.
Po podatkih raziskave, opravljene na Univerzi v Severni Karolini, le 12 % žensk, starih 50 ali več let, poroča o zadovoljstvu s svojim telesom. To pomeni, da se 88 % žensk ne počuti dobro v svoji koži.
Norveški raziskovalci so ugotovili, da lahko depresija in anksioznost pri materi povečata tveganje za nastanek čustvenih težav pri otrocih (in to že pri otrocih, starih 18 mesecev).