Včeraj

Šport > AvtomotošportSiol.netpred 10 urami in 45 minutami
Slika članka
Vettel se je vrnil v "paddock", z dirkači počastili spomin na Senno #video
Prvenstvo formule 1 se nadaljuje v Imoli, kjer se še enkrat spominjajo trikratnega prvaka Ayrtona Senna, tudi trikratnega zmagovalca Imole, ki se je smrtno ponesrečil pred 30 leti prav na tej kultni stezi. Z njegovo McLaren Hondo iz leta 1993 bo dirkal Sebastian Vettel, že v četrtek pa je z dirkači obiskal spomenik Ayrtona Senne, da so se poklonili legendi.

sreda, 15. maj

Šport > AvtomotošportSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 45 minutami
Za osem Schumacherjevih ur tri milijone #video
Družina Michaela Schumacherja je s prodajo osmih ur nekdanjega voznika formule 1 na dražbi zaslužila več kot tri milijone švicarskih frankov (3,06 milijona evrov). Posnetke z dražbe poglejte v zgornje videoposnetku.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 1 dnem, 14 urami in 15 minutami
Ni bila zakleta, pa Norris niti ni čakal tako zelo dolgo
Čeprav sta samo še dva dneva do začetka VN Emilije Romanje v Imoli, se v svetu formule 1 še naprej govori o Landu Norrisu, ki je na VN Miamija dočakal prvo zmago. Ko se je že zdelo, da je ta za dirkača McLarna zanj zakleta, saj je bil pred tem že 15-krat na stopničkah. A pravzaprav je sedem dirkačev, ki so zmagali v kraljici avtomotošporta, na svojo prvo čakalo še dlje. V nadaljevanju preberite, kdo jo je čakal najdlje.
Šport > AvtomotošportŽurnal24pred 1 dnem, 15 urami in 40 minutami
Albon ni več kandidat za Hamiltonov sedež
Tajski dirkač Alexander Albon je podpisal dolgoročno pogodbo z Williamsom.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 1 dnem, 16 urami in 52 minutami
Albon ostaja zvest Williamsu
Tajski dirkač Alexander Albon je z ekipo Williams na svetovnem prvenstvu formule 1 sklenil dolgoročno prihodnost. Z britansko ekipo je podpisal večletno podaljšanje pogodbe, je na svoji spletni strani objavila F1.

torek, 14. maj

Šport > AvtomotošportSiol.netpred 2 dnevoma, 9 urami in 45 minutami
Ko v Monte Carlu s formulo dirkata Newey in Brown #video
Kaj se zgodi, ko Adrian Newey, tehnični direktor Red Bullove ekipe formule 1, in Zak Brown, direktor McLarnove ekipe, sama sedeta v dirkalnik? Poglejte v spodnjih dveh videoposnetkih. Dirkala sta s prav posebnima formulama, in to na najbolj posebnem dirkališču – na ulicah Monte Carla.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 2 dnevoma, 13 urami in 15 minutami
Bojevnik Gajser in starček Herlings želita, kar ima Prado
V svetovnem prvenstvu MXGP za zdaj spremljajo četveroboj za naslov prvaka. Jorge Prado je v življenjski formi, Tim Gajser zaostaja samo dve točki, a je bil po nedeljski VN Galicije precej frustriran, Romain Febvre ni najhitrejši, a dirka konstantno, Jeffrey Herlings pa se počasi vrača v staro formo. Slovenski as je še vedno bojevnik, kot je bil pred desetimi leti, pravi Giacomo Gariboldi, nizozemski pa priznava, da čuti posledice let in poškodb.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 2 dnevoma, 15 urami in 15 minutami
Ferrari potrdil prihod še dveh okrepitev iz vrst rivalov
Po sedemkratnem prvaku Lewisu Hamiltonu bo Ferrarijeva ekipa formule 1 dobila vsaj še dve okrepitvi iz Brackleyja, kjer domuje Mercedesova ekipa. V Maranellu so potrdili, da k njim prihajata Loic Serra in Jerome d'Ambrosio.

nedelja, 12. maj

Motociklizem: Jorge Martin zmagovalec velike nagrade Francije
Španec Jorge Martin (Pramac Ducati), vodilni v skupnem seštevku svetovnega motociklističnega prvenstva v elitnem razredu moto GP, je zmagovalec klasične dirke za VN Francije v Le Mansu. Martin je dosegel dvojček zmag, saj je bil prvi tudi na...
Je to že napoved zanimive reliistične sezone?
Bo torej Rok Turk vendarle vrnil udarec Marku Grosiju? Začetek sezone z zmago že kaže tako. Toda v prvenstvu je še šest relijev, klub temu pa bo moral državni prvak Grossi (oba vozita Hyundaijeve dirkalnike) zdaj stopiti na plin
Zgodovinski uspeh legendarnega Francoza za volanom Toyote
S svojo 60. zmago na relijih za svetovno pvenstvo je postal Seb Ogier tudi najbolj uspešen voznik na portugalskem reliju, saj je zmagal kar - šeskrat! In s tem prehitel tudi legendarnega Finca Markku Allena. Tanak je prvič, odkar se je vrnil v tabor Hyundaija, lahko izzval vodilenga, toda ...
Gajser prek limita brez stopničk, Pradu po nenavadnem zapletu nova zmaga
Motokrosisti so začeli z drugo četrtino letošnjega svetovnega prvenstva. Na domači VN Galicije je še petič letos zmagal Jorge Prado in spet vzel rdečo tablico vodilnega v skupnem seštevku. Tim Gajser je dirkal na limitu, naredil zato v obeh vožnjah nekaj napak in bil s šestim in tretjim mestom skupno četrti. Prvič letos je tako ostal brez stopničk. Za Špancem zdaj zaostaja za dve točki. Jan Pancar je v Lugu osvojil 14. mesto.
Zmaga vodilnega, na stopničkah tudi Marquez
Martin zmagovalec Le Mansa, Marquez drugi.
Martinu druga zmaga, Marquez vse boljši
Svetovno prvenstvo v motociklizmu se je s peto od 20 dirk nadaljevalo v Le Lansu. VN Francije je osvojil Jorge Martin. To je njegova druga zmaga sezone. Dve ima letos tudi Francesco Bagnaia, ki je bil tokrat tretji. Med njiju se je uvrstil Marc Marquez.
Leteli prek najdaljšega skoka, Ogier do zmage
Najboljši slovenski vozniki relija so ta konec tedna dirkali nad Vipavsko dolino, najboljši na svetu pa na makadamu osrednje Portugalske. Peto dirko letošnjega svetovnega prvenstva WRC je dobil osemkratni prvak Sebastien Ogier (Toyota). To je njegova šesta dirka na Portugalskem in že 60. v svetovnem prvenstvu.

sobota, 11. maj

Po trojnem vodstvu brutalna sobota za Toyoto #video
Na reliju na Portugalskem, peti dirki letošnjega svetovnega prvenstva, so v soboto odpeljali devet hitrostnih preizkušenj. Odstopila sta v petek vodilni Kalle Rovanperä in tretji Takamoto Katsuta, nov vodilni je Sebastien Ogier, ki ima pred nedeljskimi zadnjimi štirimi brzinci le 13,5 sekunde prednosti pred Ottom Tänakom.
Doyle zmagovalec druge dirke sezone
Avstralec Jason Doyle je zmagovalec druge preizkušnje letošnje sezone svetovnega prvenstva v spidveju. V Varšavi je premagal domačina in branilca naslova Bartosza Zmarzlika, tretji je bil Britanec Robert Lambert. V velikem finalu je nastopil še Slovak Martin Vaculik, ki je bil četrti.
Prada in rdečega Gajserja ločila manj kot sekunda
Motokrosist Tim Gajser je šest dni po treh padcih v drugi vožnji VN Portugalske, ki jo je končal na tretjem mestu in prevzel rdečo tablico vodilnega v prvenstvu, in močnih bolečinah v rami spet tisti pravi. Na kvalifikacijski vožnji pred nedeljsko VN Galicije v Lugu je zaostal le za Jorgejem Pradom. Ločila ju je le sekunda.
Uvodni domači reli Turku, odstop Grossija
Rok Turk (Hyundai i20 N rally2) je zmagovalec uvodne dirke državnega prvenstva v reliju. Na reliju Vipavska dolina v Ajdovščini in okolici je slavil prepričljivo zmago, medtem ko je državni prvak Marko Grossi (Hyundai i20 R5) odstopil.
ŠportDelopred 5 dnevi
Jorge Martin je bil najhitrejši v španskem trojčku
Vodilni v svetovnem prvenstvu v elitnem razredu motoGP je zmagovalec sprinterske dirke pred VN Francije, drugi je bil Marc Marquez, tretji pa Maverick Vinales.