Slovenska moška reprezentanca v hokeju na ledu se je po uvodnem porazu z Južno Korejo sijajno pobrala ter na svetovnem prvenstvu divizije 1 v Bolzanu dosegla dve zmagi. Romune je Slovenija strla v drugi tretjini, proti Italiji pa je bil izjemno razpoložen vratar Gašper Krošelj (na fotografiji), ki ob prevladi domačinov v drugi in tretji tretjini ni prejel zadetka. Slovenija se bo danes pomerila z Japonsko, jutri pa z Madžarsko.

Izidi SP v Bolzanu, skupina A, 2. krog: Slovenija – Romunija 6:1 (1:1, 3:0, 2:0), Madžarska – Južna Koreja 6:2 (2:1, 4:0, 0:1), Italija – Japonska 4:3 (0:0, 2:2, 1:1, 1:0) – po podaljšku, 3. krog: Madžarska – Romunija 1:2 (0:0, 0:0, 1:2), Japonska – Južna Koreja 4:3 (0:1, 2:1, 2:1), Slovenija – Italija 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), vrstni red: Slovenija in Madžarska po 6, Italija 5, Japonska 4, Južna Koreja in Romunija po 3, današnji pari 4. kroga, ob 12.30: Južna Koreja – Romunija, ob 16. uri: Slovenija – Japonska, ob 19.30: Italija – Madžarska.