Simona Toplak se sprašuje in si tudi sama odgovori: Na Poljskem je normalni del družbe v večini. V Sloveniji ni. Kaj je prav in kaj je narobe, kaj je normalno in kaj ni, ne upa nihče povedati. Nihče odločiti. Nihče prevzeti odgovornosti. Nenormalnosti se zato bohotijo.