Tekst se ne nanaša toliko na politično realnost protestov, kot na identifikacijo problemov slovenske družbe. Predlaga zelo zanimivo rešitev: uporabimo občutek sramu. Na javno mesto napišimo: "politik ta in ta, NI VEDEL, da ne sme kupiti izpita."
In potem tega ne objavimo na FB, ali v tem...