Vir: SNPortal.si

torek, 2. april

Šport > NogometSNPortal.sipred 46 dnevi
Danes bo z zadnjim krogom kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo pričela tudi slovenska dekliška mladinska reprezentanca. Slovenija bo gostiteljica kvalifikacijskega turnirja, na katerem bodo sodelovale še Španija, Danska in Grčija. Na zaključni turnir, ki ga bo julija gostila Litva, se bo uvrstila le prvouvrščena zasedba skupine A1. Glavne favoritinje so prav gotovo Španke, ki … The post Za uvod z evropskimi prvakinjami appeared first on Slovenski nogometni portal .
Šport > NogometSNPortal.sipred 47 dnevi
Danes, ob 18.00 uri, sta se v četrtfinalu slovenskega pokala pomerila Triglav in Rogaška. Kranjčani so gostili Slatničane, ki so se veselili zmage z rezultatom 3:2. Rogaška ekipa si je z zmago v Kranju zagotovila preboj v polfinale. Prvi par, v četrtfinalu, je gledalcem na današnji tekmi ponudil kar pet zadetkov. Za vodstvo črno-belih je … The post Rogaška v Kranju do polfinala appeared first on Slovenski nogometni portal .
V slovenskem nogometnem prostoru je vse več klubov, ki niso zadovoljni s sodniško organizacijo in s sojenjem na tekmah. Stanje je tako slabo, da številni med njimi, zaradi napak, čutijo potrebo svoje nezadovoljstvo izraziti javno. Med njimi so tudi Tolminci, ki v aktualni sezoni 2. SNL bijejo trd boj za obstanek. Novinci v ligi se … The post VIDEO: Tolminci opozarjajo na sodniške napake, ki kažejo najmanj na nedoraslost vlogi nekaterih sodnikov appeared first on Slovenski nogometni portal .
Bodo/Glimt je včeraj, ob 14.30 uri, v 1. krogu norveške Eliteserien gostoval pri ekipi Fredrikstad. Bodo/Glimt je na gostovanju vknjižil zmago z rezultatom 2:0, kar dvakrat pa se je v statistiko vpisal 23-letni Nino Žugelj. 23-letni Žugelj v klubskih barvah vedno bolj opozarja nase z dobrimi igrami. Na zadnjih nekaj reprezentančnih zborih je bil redno … The post Nino Žugelj dvakrat v vlogi asistenta appeared first on Slovenski nogometni portal .
Villarreal je v 30. krogu španske LaLige gostil Atletico. Jan Oblak in soigralci so na gostovanju zabeležili pomembno zmago z 2:1. Za vodstvo gostov je v 9. minuti zadel Witsel. Izkušeni 35-letnik je poskrbel za vodstvo ob polčasu. V 50. minuti je izid na 1:1, izenačil Sorloth. Za pomembno zmago je v 87. minuti zadel … The post Atleti do pomembnih treh točk appeared first on Slovenski nogometni portal .

ponedeljek, 1. april

Šport > NogometSNPortal.sipred 48 dnevi
Žalostne novice v povezavi z nekdanjimi nogometaši Maribora v zadnjem obdobju ne ponehajo. Zadnja je še posebej tragična. Pri starosti 45 let se je po boju z zahrbtno boleznijo namreč poslovil Nilton Fernandes. Nekdanji reprezentant Zelenortskih otokov je v Sloveniji igral v dresu Kopra in Maribora. V prvi ligi je za obe moštvi skupaj zbral … The post Prezgodnja smrt nekdanjega nogometaša, ki je pri nas lovorike osvajal v dresu Kopra in Maribora appeared first on Slovenski nogometni portal .
V Domžalah v nadaljevanju sezone ne bodo več igrali pod taktirko Dušana Kosića. Dvakratni državni prvaki in 52-letni strateg sta sporazumno zaključila sodelovanje. Kosić se je na stolček rumenih usedel avgusta lani in moštvo vodil na 28 tekmah, na katerih je vknjižil devet zmag, remi in 18 porazov. Sodu je izbilo dno, ko so Domžalčani … The post Kosić več ne bo vodil Domžal appeared first on Slovenski nogometni portal .
Udinese je danes, ob 15.00 uri, gostoval pri ekipi Sassuola. Na tekmi 30. kroga v italijanski Serie A je prišlo do delitve točk, saj se je obračun spodnjega dela lestvice končal z nedoločenim izidom 1:1. Od prve minute sta srečanje začela oba slovenska reprezentanta. Jaka Bijol je odigral celotno srečanje, medtem ko je Sandi Lovrić … The post Udinese do pomembne točke appeared first on Slovenski nogometni portal .

nedelja, 31. marec

Šport > NogometSNPortal.sipred 49 dnevi
Sturm Graz je v 24. krogu avstrijske Bundeslige gostil Salzburg. Avstrijski derbi se je končal z zmago Salzburga z rezultatom 1:0. Na tekmi, kjer so gledalci videli le en zadetek pa je glavni sodnik podelil kar tri rdeče kartone. Med izključenimi igralci je bil tudi 28-letni Jon Gorenc Stanković. V prvem polčasu zadetkov ni bilo. … The post Sturm Graz klonil proti Salzburgu appeared first on Slovenski nogometni portal .
Le Havre je danes, ob 15.00 uri, v 27. krogu francoske Ligue 1 gostil Montpellier. Varovanci Luke Elsnerja so doživeli poraz z rezultatom 2:0. V prvem polčasu sta obe mreži ostali nedotaknjeni. Za gostujočo ekipo sta v polno merila Ferri in Jullien. Domača zasedba, kljub številnim priložnostim, ni uspela doseči zadetka. Le Havre je na … The post Le Havre klonil na domačih tleh appeared first on Slovenski nogometni portal .
Lugano je včeraj, ob 18.00 uri, gostoval pri ekipi Lausanne Ouchy. V 29. krogu švicarske Superlige je Lugano zmagal z rezultatom 3:1. Na včerajšnji tekmi se je med strelce vpisal tudi slovenski reprezentant Žan Celar. Prvi polčas se je končal z začetnih 0:0. Vsi zadetki na tekmi so bili doseženi v drugi polovici drugega polčasa. … The post Žan Celar nadaljuje dobro strelsko formo appeared first on Slovenski nogometni portal .
Bordeaux je včeraj, v 30. krogu francoske Ligue 2, gostil Paris FC. Tekma, ki se je pričela ob 19.00 uri, se je končala z rezultatom 3:3. Slovenski napadalec Žan Vipotnik je tekmo začel od prve minute, igro pa je zapustil v 79. minuti. 22-letni Slovenec se v 30. krogu. ni uspel vpisati med strelce. Gledalci … The post Bordeaux že četrto tekmo brez zmage appeared first on Slovenski nogometni portal .
V Slovenskih Konjicah obračun Dravinje in Primorja ni postregel z zadetki. Z delitvijo točk so bržčas bolj zadovoljni bili v taboru Štajercev. Varovanci Almirja Sulejmanovića so namreč ponovno skočili na rep zgornje polovice lestvice, njihova prednost pred mesti izpada pa sedem krogov pred koncem znaša udobnih devet točk. Ajdovci s 43 osvojenimi točkami sedaj zasedajo … The post FOTO: Dravinja – Primorje 0:0 (30.3.2024) appeared first on Slovenski nogometni portal .

sobota, 30. marec

Včerajšnji obračun Nafte in Beltincev je ponovno spomnil na čase, ko se je v Lendavi igral prvoligaški nogomet. Prekmurski obračun je na tribune privabil več kot dva tisoč obiskovalcev. 2200 so jih uradno našteli, kar je skoraj toliko, kot se jih je isti dan skupaj zbralo na prvoligaških obračunih med Olimpijo in Koprom oziroma med … The post FOTO: Nafta 1903 – Beltinci 1:0 (30.3.2024) appeared first on Slovenski nogometni portal .
Na drugoligaškem prekmurskem derbiju v zaključku 23. kroga so nogometaši Nafte pred kar 2200 gledalci v derbiju vrha ugnali Beltinčane in prednost pred zasledovalci povišali na udobnih sedem točk. Na stadionu v Lendavi so tribune ponovno spominjale na prvo ligo, navijači obeh klubov pa so poskrbeli za odlično vzdušje. Več kot dva tisoč jih je … The post Prekmurski derbi v Lendavi odločil avtogol, Nafta prednost povišala na sedem točk appeared first on Slovenski nogometni portal .
Šport > NogometSNPortal.sipred 50 dnevi
Iz tabora Radomelj sporočajo, da moštvo v nadaljevanju sezone več ne bo vodil Oliver Bogatinov. Klub in 45-letni strokovnjak sta se dogovorila za sporazumno prekinitev pogodbe. Mlinarji so spomladanski del sezone pričeli odlično, z gostujočo zmago nad Koprom, a je nadaljevanje bilo vse prej kot vzpodbudno. Na nadaljnih osmih ligaških obračunih so Radomlje osvojile le … The post Bogatinov zapušča klop mlinarjev appeared first on Slovenski nogometni portal .
Celje je danes, ob 17.30 uri, gostil Aluminij. Kidričani so v 28. krogu Prve lige Telemach uspeli vknjižiti pomembno točko v gosteh pri vodilni ekipi prvenstva. Tekma se je končala z nedoločenim izidom 2:2. Za vodstvo gostov je v 14. minuti zadel Krapuhin. Matko je v 36. minuti izid izenačil na 1:1. V 38. minuti … The post V Celju brez zmagovalca appeared first on Slovenski nogometni portal .
Tirol je danes, ob 17.00 uri, gostoval pri ekipi Austria Lustenau. Ob zmagi gostujoče ekipe z 2:1, je zadetek dosegel tudi Nik Prelec. 22-letni Prelec je zadel za vodstvo Tirola in sicer v 42. minuti tekme. Austria Lustenau je ob odmoru zaostajala za en zadetek. Za 2:0 je v 60. minuti zadel Buksa, Diaby pa … The post Prelec med junaki pomembne zmage appeared first on Slovenski nogometni portal .
RB Leipzig je v 27. krogu nemške Bundeslige gostil Mainz. Tekma, ki se je pričela ob 15.30 uri, se je končala z nedoločenim izidom 0:0. Kevin Kampl je začel od prve minute, Benjamin Šeško pa je v igro vstopil v 68. minuti. Gledalci tokrat niso videli zadetkov. Kljub številnim priložnostim domače ekipe se gostujoča mreža … The post Rdeči biki le do točke appeared first on Slovenski nogometni portal .
Olimpija je v 28. krogu Prve lige Telemach gostila Koper. Ljubljančani so uspeli vknjižiti tri pomembne točke. Zmaji so zmagali z rezultatom 3:2. Za Olimpijo so zadeli Elšnik, Florucz in Brest. Za goste sta se med strelce vpisala Nkada in Osuji. Na tekmi so gledalci videli kar pet zadetkov, zmage pa so se vesleili domači … The post Zmaji do pomembnih treh točk appeared first on Slovenski nogometni portal .