Vlada je danes vnovič ustanovila samostojni javni zavod Muzej slovenske osamosvojitve. Na redni seji je vlada sprejela sklep o ustanovitvi dveh javnih zavodov, Muzeja slovenske osamosvojitve in Muzeja novejše zgodovine Slovenije. Slednjemu je prejšnja vlada pred tremi leti pripojila danes ponovno ustanovljeni samostojen muzej.