Tema: »Domobranci ne priznajo, da so bili na napačni strani«

SlovenijaMladinapred 2 dnevoma, 10 urami in 41 minutami
Slika članka
»Domobranci ne priznajo, da so bili na napačni strani«
"Kako je s tem, bi najbrž zahtevalo dolgo razpravo. Mislim, da je to strah pred priznavanjem pomena narodnoosvobodilne borbe in partizanskega boja, brez katerega tudi samostojne Slovenije ne bi bilo. Spoznanje dejstva, da so bili domobranci in vsa ta politična struktura, ki je bila za njimi in ki je rodila domobranstvo, zgodovinsko na napačni strani. Tega ne priznajo.