Novogoriški mestni svetniki so sprejeli odlok o ustanovitvi Kulturnega doma Nova Gorica. Od 1. julija 2027 dalje bo imel novo zadolžitev, poskrbeti bo moral za dediščino Evropske prestolnice kulture (EPK), saj se javni zavod GO! 2025 ukinja. Na torkovi seji novogoriškega mestnega sveta pa je bilo slišati pomisleke o financiranju in programih.