Tema: FOTO: Mednarodno strelsko tekmovanje z zračno pištolo za pokal SD Gorjanci 2024

Slika članka
V soboto je Strelsko društvo Gorjanci na 12-steznem elektronskem strelišču v Novem mestu izvedlo drugo mednarodno strelsko tekmovanje z zračno pištolo za pokal SD Gorjanci 2024. Med 11. ekipami je bila najboljša ekipa Strelskega društva Grosuplje, druga je bila ekipa Strelskega društva Gorenja vas, tretja pa ekipa Strelskega kluba iz Brežic. Prva ekipa Strelskega društva Gorjanci je zasedla 6. mesto. Posamezno je med člani zmagal Franci Ivanc s 556 krogi, drugo mesto je s 554 krogi zasedel Anže Gmajnič iz SK Brežice in tretje Sebastijan Kordiš iz SD Škofja Loka s 552 krogi. Pri članicah je bila najboljša Olga Justin iz SD Gorenja vas, druga je bila Sabina Suljič SD 1. Pohorski bataljon Ruše, medalja za tretje mesto pa je odšla v SD Trzin za Evo Mušič. Zelo napeto je bilo tudi v mladinski kategoriji, kjer je s 556 krogi zmagala trenutno najboljša slovenska strelka Manja Slak iz SD Gorenja vas, samo s krogom razlike je bil na drugem mestu najperspektivnejši domači strelec iz SD Gorjanci Mitja Dolšina, na tretjem mestu pa je bila še ena odlična nadarjena mlada strelka Sumeja Ganić iz Strelskega kluba Visoko iz BIH. Posebno nagrado za najboljši rezultat na 2. pokalu SD Gorjanci je dobila mladinka Manja Slak. Podelitev medalj, pokalov in nagrad je sledila v krasnem ambientu in ob dobri hrani gostišča Hiše Cesar v Mirni Peči. Kljub malo slabšemu in hladnejšemu vremenu so si vsi obiskovalci v dopoldanskem času na vodenem obhodu mestnega jedra ogledali novomeške znamenitosti, po končani podelitvi pa še interaktivni muzej Lojzeta Slaka v Mirni peči. Čestitamo vsem udeležencem za odlične rezultate ter prijetno celodnevno druženje na Dolenjskem. preberite več »