Pomurska gospodarska zbornica (PGZ) je 23. podelila priznanja za najboljše inovacije pomurske regije. Več na Vestnik.si
Nadzorni svet je potrdil dosedanjega direktorja Tomislava Zrinskega, ki je bil tudi edini kandidat. Več na Vestnik.si
Zaprta bo zaradi Festivala prekmurske šunke in prekmurske gibanice. Več na Vestnik.si
Četrtek je dan za Vestnik in tokrat vas vabimo k branju naslednjih zanimivih vsebin. Več na Vestnik.si
Tudi drugi Moped Tur de Mur bo dobrodelen. Sredstva bodo namenjena deklici Karolini
Za razvoj zdravila je treba zbrati dva milijona evrov, manjka še približno 300 tisoč evrov. Več na Vestnik.si
Karate: Rolando Horvat prvi na mednarodnem turnirju v Čakovcu
V Čakovcu je bil tradicionalni, že 28. mednarodni turnir Međimurje Open. Več na Vestnik.si
Sobočanke v finalu turnirja lige prvakinj, kjer jim bodo nasproti stale Ciprčanke
Na polfinalni tekmi kvalifikacijskega mini turnirja lige prvakinj so se igralke ŽNK Mura Nona na Cipru pomerile z ekipo Glentoran WFC Women iz severnoirske prestolnice Belfast. Pot v naslednji krog si bo izboril samo zmagovalec turnirja, zato je bila zmaga v polfinalu nujna. Tekmo ste lahko spremljali z nami. Več na Vestnik.si
(PROSTA DELOVNA MESTA) Zaposlitev najdejo kuharji, fizioterapevti, računovodje in bibliotekarji
Na Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje, OS Murska Sobota, je trenutno razpisanih več kot 170 prostih delovnih mest. Več na Vestnik.si
Rekla je DA: Ko jo je zasnubil na Bledu
Anja Hajdinjak iz Ropoče in Martin Ambruš iz Bokračev sta se spoznala na gasilski veselici v Ropoči in takrat je med njima preskočila iskrica. Več na Vestnik.si
3. SNL vzhod: Čardi točka na zaostalem srečanju z Brežicami - 2 : 2
Na zaostali tekmi 1. kroga 3. SNL vzhod sta se Čarda in Brežice v Martjancih razšla z neodločenim izidom 2 : 2. Po vodstvu gostov so domači pripravili preobrat, nato pa 85. minuti nesrečno prejeli zadetek in od možnih treh točk dobili eno. Gola za Čardo sta dosegla Aleksander Sočič in Darko Atanasov. Dvakratni strelec za Brežičane je bil Josip Ćosić. Več na Vestnik.si
(FOTO) V Dolgi vasi padlo osem zadetkov, kot zadnja v 2. krog pokalnega tekmovanja napredovala Nafta
V Dolgi vasi je bila odigrana zaostala tekma 1. kroga Pokala Pivovarna Union med domačo Hungarikum Olimpijo in Nafta 1903. Končala se je z visoko zmago Lendavčanov - 8 : 0 (3 : 0). Pokalno tekmo med ekipama iz pomurske nogometne lige in Prve lige Telemach si je ogledalo okoli 200 ljubiteljev nogometa. Domači trener Jože Vori je na zelenico poslal Novaka, Gönca J., Gönca E., Feherja, Bačija, Magyarja, Vido M., Požonca, Sobočana, Kiralja in Vido J., medtem ko je ekipa Jozsefa Bozsika začela v postavi Mauricio, Pirtovšek, Tojčić, Dumančić, Sintić, Brkić, Hrka, Lesjak, Kljun, Szalay, Klausz. Mreža Hungarikum Olimpije se je prvič zatresla v 10. minuti, ko je zadel Klausz. Isti igralec je gol dosegel tudi v 24. minuti. Štiri minute pozneje je glavni sodnik Bojan Mertik dosodil 11m za Nafto, uspešno jo je realiziral Szalay. Tudi v začetku drugega polčasa je Szalay zadeval, najprej v 47. minuti in zatem še v 64. V 72. in 82. minuti je za povišanje vodstva gostov poskrbel Dragoner, končni izid pa je v 87. minuti postavil Brkić. V 2. krogu, ki še poteka pod okriljem MNZ Lendava, se bo Nafta pomerila z Graničarjem. Fotografije Jure Zauneker. Več na Vestnik.si
Policisti pridržali kršitelja javnega reda in miru ter izrekli ukrep prepovedi približevanja
Pomurski policisti so v preteklem dnevu obravnavali tri prometne nesreče, šest kaznivih dejanj, pet kršitev javnega reda in miru, poškodbo vozila na parkirišču ter dve povoženji divjadi. Več na Vestnik.si
(ZDRAVSTVO) V veljavi so nova pravila za urejanje čakalnih dob. Kaj prinašajo?
Ob določitvi termina lahko pacienti izrazijo željo glede nadomestnega termina. Izpraznjeno mesto na čakalnem seznamu nič več za "moje". Več na Vestnik.si

sreda, 4. september

Pomurec slaba dva kilograma težak paradižnik vzgojil po majevski modrosti in s soljo na čelu
Ni vse v selekciji, pravi krvodajalec rekorder, ki vrtnari v Dobrovniku, živi pa v Puconcih. Več na Vestnik.si
Za sanjsko poroko se poteguje tudi pomurski par
Par, ki bo zmagal, se bo poročil v Kostanjevici na Krki. Več na Vestnik.si
Anželj sprejel evropskega prvaka v modelarstvu
Župan Mestne občine Murska Sobota Damjan Anželj je sprejel Boštjana Bagarija, člana Aero kluba Murska Sobota. Več na Vestnik.si
Računsko sodišče je pri preverjanju poslovanja države v letu 2023 odkrilo nepravilnosti na področju proračunske rezerve, pri izplačilih sredstev splošne proračunske rezervacije, na področju plač, tekočih in investicijskih odhodkov ter transferov. Kot so zapisali so v zvezi s proračunsko rezervo ugotovili, da o uporabi sredstev rezerve v znesku, ki je presegel 2 % razpoložljivih sredstev rezerve, ni […]
Mednarodna kolesarska akcija “Kilometri za življenje” ob svetovnem dnevu preprečevanja samomora V sklopu svetovnega dneva preprečevanja samomora, ki ga obeležujemo 10. septembra, se bo letos odvila mednarodna kolesarska akcija “Kilometri za življenje”. Namen te akcije je osveščanje o pomembnosti duševnega zdravja in preprečevanja samomorilnosti, ki se ga bo mogoče udeležiti med 10. septembrom in 10. […]
Posamezni primeri okužb z virusom Zahodnega Nila še ne opravičujejo rabe biocidov v okolju, so jasni na NIJZ
Kljub pojavu treh primerov okužb z virusom Zahodnega Nila ter povečanem številu komarjev na NIJZ pojasnjujejo, da to še ne opravičuje rabe biocidnih sredstev v zunanjem okolju z namenom zmanjšanja števila komarjev. To bi bilo smiselno le ob pojavu izbruha nalezljive bolezni, do česar pa zdaj še ni prišlo, navajajo na spletni strani. Več na Vestnik.si
(FOTO) Turniščani ekipni strelski državni prvaki
Robi Markoja v posamični konkurenci osvojil zlato in srebrno medaljo Več na Vestnik.si