Spet nov teden in nov kviz za otroke. Kako ti bo šlo tokrat? Znaš odgovoriti na vsa vprašanja? Veš, kako si lahko pomagaš? Zakoplji se v prispevke tega tedna!
Japonskim raziskovalcem je uspelo razviti plastiko, ki se lahko razgradi v morski vodi ali zemlji, za seboj pa ne pušča mikroplastike. Kako obstojna je?
V raziskavi sodeluje približno 6400 dijakinj in dijakov ter učenk in učencev. Med drugim rešujejo preizkus znanja in odgovarjajo na vprašalnik o svojih izobraževalnih okoliščinah.
Tri četrtine srednješolskih in skoraj dve tretjini osnovnošolskih angleških učiteljev je izjemno zaskrbljenih glede vpliva spletne mizoginije. Kako je pri nas?
Najbolj nas zanima reševanje problemov. Včasih iz tega nastane inovativen izdelek, pišejo dijaki Rok Majdič, Jernej Prah in Klemen Miklič s srednje šole za strojništvo, ŠC Ljubljana.
Pomembno je, da pomagamo dvoživkam, saj jih vsako leto celo več kot 30 odstotkov pogine pod kolesi avtomobilov, piše Jaša Toškan Tovornik, šestošolec z OŠ Dravlje.
Upam, da so mlajši razumeli naše sporočilo nenasilja, piše šestošolka Maruša Rozman z OŠ Gabrovka - Dole. S sošolci se je udeležila snemanja oddaje o tej tematiki na RTV Slovenija.
Ledeniki se po vsem svetu dramatično krčijo in izginjajo. Kaj je vzrok za to? Kaj so pri nas odkrili pod ledom, razlaga Miha Pavšek, raziskovalec z ZRC SAZU.
Spet nov teden in nov kviz za otroke. Kako ti bo šlo tokrat? Znaš odgovoriti na vsa vprašanja? Veš, kako si lahko pomagaš? Zakoplji se v prispevke tega tedna!
Digitalno učenje je eno od mnogih oken v svet znanja, ki ga odpiramo z računalniki, tablicami in pametnimi telefoni, pravi Uroš Ocepek. Danes je njegov mednarodni dan.
Človek se je prvič sprehodil po vesolju pred šestdesetimi leti. Kje pa hodi zdaj in zakaj še ni stopil na noben planet? Kaj o prevozu ljudi tja pravi astronom Tomaž Zwitter?
Protestniki so zahtevali pravico za ljudi, ki so umrli pod porušenim nadstreškom na železniški postaji v Novem Sadu, saj verjamejo, da se je to zgodilo zaradi korupcije.