sobota, 18. maj

ŠportEkipa24pred 1 dnem, 12 urami in 2 minutama
Slika članka
Sara Tokić ostala brez vozovnice za Pariz
Slovenska namiznoteniška igralka Sara Tokić je v Sarajevu na olimpijskih kvalifikacijah končala nastope v prvem krogu repasaža. Slovenija tako v ženski konkurenci na OI ne bo imela predstavnice, so sporočili iz Namiznoteniške zveze Slovenije. Več na Ekipa24.si
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 1 dnem, 12 urami in 29 minutami
Pred sedmo dirko Prada in Gajserja ne loči niti točka
Pred nedeljsko VN Francije v motokrosu Jorgeja Prada in Tima Gajserja v boju za naslov svetovnega prvaka MXGP ne loči niti točka! Po VN Galicije je imel Španec dve točki prednosti, a je sobotno kvalifikacijsko vožnjo končal dve mesti za Slovencem. Gajser je bil drugi, Prado pa z velikim zaostankom četrti. Deset točk za prvo mesto je dobil Roman Febvre, ki bo na sedmi dirki sezone - na svoji domači - kot prvi izbiral štartno rampo.
SlovenijaSiol.netpred 1 dnem, 12 urami in 56 minutami
V Beltincih slovesnost pred svetovnim dnevom čebel
Čebelarska zveza Slovenije je v sodelovanju s Čebelarsko zvezo društev Pomurja in Občino Beltinci danes v Beltincih pripravila osrednji dogodek ob svetovnem dnevu čebel, ki ga obeležujemo 20. maja. Na njem so pripravili čebelarsko tržnico ter na ogled postavili paviljon medena zgodba in model kranjske čebele.
Šport > KolesarstvoSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 2 minutama
Ganna si je oddahnil, Pogačarja tokrat premagal za 29 sekund
Italijanski državni prvak v vožnji na čas Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) je v 14. etapi Dirke po Italiji le uspel premagati slovenskega asa Tadeja Pogačarja (UAE Emirates). Na 31,2 kilometra dolgem posamičnem kronometru je Slovenca premagal za 29 sekund, se je pa Pogačar še utrdil v skupnem vodstvu na dirki. Jan Tratnik (Visma | Lease a Bike) je bil 17., Domen Novak (UAE Emirates) pa 137. Na Giu so od danes le še trije Slovenci, na startu se namreč ni pojavil Luka Mezgec (Jayco AlUla).
SlovenijaSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 2 minutama
Italijanski državni prvak v vožnji na čas Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) je v 14. etapi Dirke po Italiji le uspel premagati slovenskega asa Tadeja Pogačarja (UAE Emirates). Na 31,2 kilometra dolgem posamičnem kronometru je Slovenca premagal za 29 s
ŠportSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 3 minutami
Slovenke dodobra namučile ene od favoritinj
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na drugi tekmi prvega turnirja Zlate evropske lige v estonskem Rakvereju z 2:3 izgubila z Ukrajino, ki je ena od favoritinj za osvojitev zlate lige. Oslabljene Slovenke so vodile z 1:0 in 2:1 v nizih, na koncu pa izgubila po petih nizih.
ZanimivostiSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 5 minutami
Rojeni v tem astrološkem znaku so mojstri manipulacije
Med znaki zodiaka za enega velja, da je izjemno dober v izkoriščanju svojih veščin za ne tako plemenite cilje.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 19 minutami
Kako majhne razlike! A tudi konec Maxovega pretvarjanja.
Max Verstappen (Red Bull) je v petek govoril, da so daleč za najhitrejšimi. Pa saj smo že navajeni, da se pretvarjajo. V soboto je bil na kvalifikacijah on najhitrejši in bo tudi na sedmi veliki nagradi letos na prvem štartnem mestu. Ne dirkača Ferrarija, najbližje sta mu bila dirkača ekipe McLaren. Dirka za VN Emilije Romanje bo v nedeljo ob 15.00.
Šport > NogometSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 38 minutami
Noro slovo Šeška od sezone! Vroči Slovenec po evrogolu postal rekorder Leipziga.
Nemčija je priča novemu podvigu! Prvak Bayer Leverkusen je kot prvi v zgodovini tekmovanja osvojil naslov brez poraza. V zadnjem krogu je doma ugnal Augsburg z 2:1. Benjamin Šeško je z Leipzigom remiziral pri Eintrachtu (2:2), mladi slovenski napadalec pa je navdušil s prekrasnim zadetkom za 0:2. Dosegel ga je po močnem strelu z razdalje pod prečko. V polno je zadel na sedmi tekmi zapored in tako že v krstni sezoni izenačil klubski rekord. Zaradi velikega zanimanja tujih snubcev, med katerimi izstopata Arsenal in AC Milan, ni izključeno, da bi mladi Slovenec v Frankfurtu odigral zadnjo tekmo za rdeče bike.
Šport > NogometSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 54 minutami
Sevillo zapušča trener, kapetan Jesus Navas sprejel dosmrtno ponudbo
Pri španskem nogometnem prvoligašu Sevilli so potrdili, da bo po koncu sezone klub zapustil trener Quique Sanchez Flores, medtem ko je kapetan Jesus Navas dejal, da bo ostal, čeprav se je prvotno odločil za odhod, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
ŠportSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 55 minutami
Slovenke so evropske prvakinje, 16-letni Žiga Lin Hočevar tik pod stopničkami #video
Na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju na divjih vodah v Tacnu se Eva Terčelj, Eva Alina Hočevar in Ajda Novak veselijo naslova ekipnih prvakinj v kajaku. Mladi Žiga Lin Hočevar je bil na kajakaški tekmi blizu kolajni, a na koncu je 16-letnik končal tik pod stopničkami, Peter Kauzer pa je bil 10. Terčeljeva je na posamični tekmi v finalu zasedla 8. mesto. Kvalifikacije sta krojila zahtevna proga in (pre)nizka vrata.
SlovenijaSiol.netpred 1 dnem, 13 urami in 55 minutami
Na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju na divjih vodah v Tacnu se Eva Terčelj, Eva Alina Hočevar in Ajda Novak veselijo naslova ekipnih prvakinj v kajaku. Mladi Žiga Lin Hočevar je bil na kajakaški tekmi blizu kolajni, a na koncu je 16-letnik konč
ŠportSiol.netpred 1 dnem, 14 urami in 22 minutami
Ana Belac v igri za zmago in olimpijske igre
Najvišjeuvrščena slovenska igralka golfa na računalniški lestvici Ana Belac zaseda drugo mesto krog pred koncem turnirja evropske serije v Nemčiji z nagradnim skladom 300.000 evrov. V nedeljo si lahko z visoko uvrstitvijo hkrati zagotovi mesto na olimpijskih igrah v Parizu.
Šport > NogometSiol.netpred 1 dnem, 14 urami in 49 minutami
Prevlada Celja in Maribora, najboljši igralec 1. SNL Karničnik
Nogometni klub Celje ni v tej sezoni osvojil le naslova državnih prvakov, ampak se lahko pohvali tudi z najboljšim nogometašem prvenstva. To je Žan Karničnik, ki je v ''finalu'' izbora, ta je tradicionalno potekal pod okriljem Sindikata SPINS, prehitel velemojstra v vrstah Maribora, Josipa Iličića in Hilala Soudanija. Celjani imajo tudi najboljšega mladega igralca, to je Rus Egor Prutsev. Najboljši trener sezone je Ante Šimundža (Maribor), ki lahko v idealni enajsterici sezone občuduje kar šest igralcev. Trije prihajajo iz Celja, po enega pa sta dodala Olimpija in Rogaška.
SlovenijaSiol.netpred 1 dnem, 14 urami in 52 minutami
Labodji par v Tivoliju dobil naraščaj
Labodji par v ljubljanskem parku Tivoli je dobil mlade. Na Tivolskem ribniku so se izlegli štirje mladički, mestne oblasti pa opozarjajo, da labodov ne hranimo s človeško hrano in pozivajo obiskovalce parka k obzirnosti do mlade družinice.
SlovenijaSiol.netpred 1 dnem, 15 urami in 8 minutami
Svojci pogrešajo 33-letnico z območja Maribora
Pogrešana je 33-letna Linda Tišler. Nazadnje so jo videli v petek popoldan. Visoka je približno 165 centimetrov, suhe postave, dolgih svetlo rjavih las, svetle polti in modrih oči. Oblečena je bila v oblačila svetle dolge hlače, svetlo prehodno jakno in športne copate sivo-bele barve, so sporočili s Policijske uprave Maribor.
ZanimivostiSiol.netpred 1 dnem, 15 urami in 17 minutami
Papež v Veroni vodil srečanje za mir
Papež Frančišek je danes ob obisku v Veroni na severu Italije vodil srečanje za mir, na katerem je vernike pozval, naj med ljudmi sejejo upanje. Papež se je ločeno sestal tudi z duhovniki, otroki in mladimi ter zaporniki, poročajo tuje tiskovne agencije. "Mir ne bo nikoli rezultat nezaupanja, zidov in orožja, uperjenega v druge," je 87-letni papež dejal zbranim v veronski Areni, rimskem amfiteatru iz 1. stoletja. "Sejemo smrt, uničenje, strah. Raje sejmo upanje," je pozval okoli 12.500 zbranih na srečanju.
ZanimivostiSiol.netpred 1 dnem, 15 urami in 39 minutami
V olimpijski vasi v Parizu bodo postelje iz kartona
Športniki bodo poleti v olimpijski vasi na olimpijskih igrah v Parizu spali na posteljah iz kartona. Po zagotovilih organizatorjev naj bi se razlog za to skrival v skrbi za okolje in ne v tem, da bi športnikom preprečevali spolne odnose med igrami, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
ŠportEkipa24pred 1 dnem, 16 urami in 13 minutami
Letošnja slovenska olimpijska kolekcija v znamenju temno modre
V sklopu Festivala nakupov in zabave so pred trgovino Intersport v BTC Cityju v Ljubljani predstavili novo olimpijsko kolekcijo, v kateri bodo slovenski športniki in športnice na olimpijskih igrah v Parizu med 26. julijem in 11. avgustom zastopali Slovenijo. Olimpijske uniforme slovenskih olimpijcev bodo v znamenju temno modre barve. Več na Ekipa24.si
ZanimivostiSiol.netpred 1 dnem, 17 urami in 3 minutami
Britanska lepotička
Britanska kratkodlaka mačka je ena izmed najbolj prepoznavnih pasem mačk. Pasma se je razvila iz domače mačke v Rimu in ima pestro zgodovino, med ljubitelji mačk pa je priljubljena zaradi svojega značilnega okroglega obrazka in goste, mehke dlake.