Šport > Zimski športi

Šport > Zimski športiSiol.netpred 1 uro in 9 minutami
Slika članka
Štart slaloma zaradi snega prestavljen za uro
V Aspnu se najboljši alpski smučarji merijo še na slalomu. Zmagovalec štirih v tej zimi Manuel Feller lahko ob idealnem razpletu že osvoji mali kristalni globus. Slovenska barve zastopa Tijan Marovt, ki ima številko 52. Ker je v soboto zvečer v Koloradu močno snežilo, je štart prve vožnje prestavljen za eno uro, na 18.00.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 1 uro in 29 minutami
Slovenci v tej zimi boljši še niso bili
Francoska mešana štafeta v postavi Julia Simon, Sophie Chauveau, Fabien Claude in Quentin Fillon Maillet je zmagovalka preizkušnje svetovnega pokala v Oslu. Slovenska četverica je zasedla šesto mesto in prišla do najboljše uvrstitve v tej disciplini to sezono. Pred tem so bili Slovenci v Östersundu 12., v Anterselvi pa 11.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 1 uro in 40 minutami
Peter Prevc v boju za stopničke, tudi zmago
V Lahtiju se je ob 16. uri začela še druga posamična preizkušnja smučarskih skakalcev, po prvi seriji pa je od Slovencev v najboljšem položaju poslavljajoči se veteran Peter Prevc, ki zaostaja le za vodilnim Avstrijcem Janom Hörlom in Poljakom Aleksandrom Zniszczolom. V finalu bosta nastopila še Domen Prevc in Lovro Kos, Maksim Bartolj in Žak Mogel pa sta s tekmo že končala.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 1 uro in 59 minutami
Avstrijca izkoristila odsotnost Riiberja
Avstrijska nordijska kombinatorca Johannes Lamparter in Stefan Rettenegger sta na posamični tekmi svetovnega pokala v Lahtiju na najboljši možen način izkoristila odsotnost najboljšega kombinatorca zime Jarla Magnusa Riiberja, ki si je že pred časom zagotovil zmago v pokalu. Zasedla sta prvi dve mesti, tretji je bil Estonec Kristjan Ilves.
Šport > Zimski športiŽurnal24pred 2 urama in 56 minutami
Neverjetna smola za Ilko Štuhec
Maratonski superveleslalom Federici Brigonone, Ilka Štuhec z 19. mestom za las zgrešila nastop na finalu.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 3 urami in 19 minutami
Norveško slavje v sprintu, Slovenci končali v kvalifikacijah
Norvežana Johannes Hoesflot Klaebo in Kristine Stavaas Skistad sta zmagovalca posamičnega sprinta v prosti tehniki za svetovni pokal v finskem Lahtiju. Slovenski predstavniki se niso uvrstili v izločilne boje. Anja Mandeljc je bila v kvalifikacijah 60., Miha Šimenc 53., Boštjan Korošec 68. in Anže Gros 77.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 3 urami in 47 minutami
Začelo se je sanjsko, potem pa ...
Norvežana Juni Arnekleiv in Vetle Sjaastad Christiansen sta zmagovalca biatlonske tekme mešanih parov za svetovni pokal v Oslu na Finskem. A dvoboj med Norveško in Švedsko je odločil šele fotofiniš. Slovenca Anamarija Lampič in Anton Vidmar sta po treh kazenskih krogih zasedla 16. mesto.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 3 urami in 54 minutami
Italijanka v maratonu razred zase, Ilka Štuhec za las brez finala
V Kvitfjellu na Norveškem je bil na sporedu še drugi superveleslalom za ženske v svetovnem pokalu, skupno osmi v tej sezoni. V maratonski preizkušnji, na kateri je organizatorjem ogromno preglavic povzročala megla, se je na najvišjo stopničko povzpela Italijanka Federica Brignone, ki je za 61 stotink sekunde prehitela prvo zasledovalko, Švicarko Laro Gut-Behrami. Slovenski smučarki Ilki Štuhec, ki je v soboto z osmim mestom dosegla svoj najboljši superveleslalomski izid po letu 2018, se nastop po dolgem čakanju tokrat ni izšel po željah, za vodilno smučarko je zaostala 2,64 in je osvojila 19. mesto. S 60 osvojenimi točkami v tej disciplini je za las ostala brez nastopa na finalu sezone.

Včeraj

ŠportEkipa24pred 18 urami in 26 minutami
Izjemni Odermatt nadaljuje niz zmag, Kranjec sedmi
Marco Odermatt ostaja nepremagljiv na tekmah svetovnega pokala alpskih smučarjev. Švicarski as je v 24 urah zmagal še na drugem veleslalomu v Aspnu v ZDA. To je bila 12. zaporedna veleslalomska zmaga za Odermatta. Izkazal se je tudi slovenski as Žan Kranjec, ki je tekmo končal na sedmem mestu (+1,36). V petek je bil deseti. Več na Ekipa24.si
Šport > Zimski športiŽurnal24pred 19 urami in 38 minutami
Kranjec do najboljše uvrstitve v Aspnu
Izjemni Odermatt nadaljuje niz zmag, Kranjec sedmi.
Šport > Zimski športiSiol.netpred 19 urami in 44 minutami
Odermatt kljub napaki ostaja neporažen, Kranjcu napad na zmago ni uspel
V Aspnu je bil v soboto na sporedu še en veleslalom alpskih smučarjev, skupno deveti v tej tekmovalni zimi. In tudi na tem je zmagal Marco Odermatt. Pa je bil po prvi vožnji tretji, na začetku finalne pa je naredil napako, a nato do konca smučal izvrstno. Še precej večja napaka se je zgodila Alexandru Steenu Olsenu, vodilnemu po prvi vožnji, ki je končal samo na 17. mestu. V igri za stopničke, morda celo zmago, je bil tudi Žan Kranjec, a v finalu ni smučal tako dobro in se moral zadovoljiti s sedmim mestom.
ŠportEkipa24pred 22 urami in 17 minutami
Norvežani zmagovalci moštvene tekme v Lahtiju, Slovenci sedmi
Slovenski smučarski skakalci Domen Prevc, Žak Mogel, Peter Prevc in zmagovalec petkove tekme Lovro Kos so imeli na današnji moštveni tekmi svetovnega pokala v Lahtiju nemalo težav. Slovenci so za las z osmim mestom ujeli finalno serijo, na koncu pa so zasedli šele sedmo mesto. Za zmagovalko Norveško so zaostali za 146,2 točke. Več na Ekipa24.si
Šport > Zimski športiŽurnal24pred 23 urami in 11 minutami
Slovenci tokrat daleč od stopničk
Norvežani zmagovalci moštvene tekme v Lahtiju, Slovenci sedmi.
ŠportEkipa24pred 1 dnem, 1 uro in 8 minutami
Laegreidu tudi tekma s skupinskim startom
Norveški biatlonec Sturla Holm Laegreid je zmagovalec 15-kilometrske preizkušnje svetovnega pokala s skupinskim startom v domačem Oslu. Drugo mesto je zasedel Nemec Benedikt Doll, tretje pa Šved Jesper Nelin. Slovenskih predstavnikov ni bilo na startu. Več na Ekipa24.si
Šport > Zimski športiSiol.netpred 1 dnem, 1 uro in 9 minutami
Norveška najboljša tudi brez Riiberja, Slovenca 17.
Čeprav na ekipni tekmi za svetovni pokal nordijskih kombinatorcev v Lahtiju ni nastopil najboljši Jarl Magnus Riiber, je Norveška vseeno zabeležila zmago.
ŠportEkipa24pred 1 dnem, 2 urama in 17 minutami
Häcki-Gross do druge zmage, Lampič 10.
Švicarka Lena Häcki-Gross je zmagovalka ženske biatlonske tekme s skupinskim startom v Oslu na Norveškem, kjer je dosegla drugo zmago v karieri. Dobro se je odrezala tudi Anamarija Lampič, ki je z izvrstnim tekom osvojila deseto mesto. Več na Ekipa24.si
Šport > Zimski športiŽurnal24pred 1 dnem, 2 urama in 22 minutami
Lampič z eno najboljših predstav v biatlonski karieri
ŠportEkipa24pred 1 dnem, 2 urama in 30 minutami
Štuhec po dolgem času znova del superveleslalomske deseterice
Švicarka Lara Gut-Behrami je zmagovalka superveleslaloma za svetovni pokal alpskih smučark v Kvitfjellu na Norveškem. Odlično se je odrezala slovenska smučarka Ilka Štuhec, ki je tekmo končala na osmem mestu, od vrha jo je ločila sekunda in šest stotink. Štuhec je prvič v več kot petih letih znova del superveleslalomske deseterice. Več na Ekipa24.si
Šport > Zimski športiSiol.netpred 1 dnem, 3 urami in 39 minutami
V Lahtiju najboljša Finka, nove točke za Anjo Mandeljc
Finka Krista Pärmäkoski je zmagovalka preizkušnje v klasičnem koraku s posamičnim startom za svetovni pokal v smučarskem teku v Lahtiju na Finskem. Nemka Victoria Carl je na drugem mestu za 33-letno finsko veteranko zaostala zgolj 1,9 sekunde. Tretja je bila še ena Finka Kerttu Niskanen (+9,9). Edina slovenska udeleženka Anja Mandeljc je osvojila 33. mesto. Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo je zmagovalec v moški konkurenci. Slovenec Miha Ličef je končal tekmovanje na 33. mestu.
Šport > Zimski športiŽurnal24pred 1 dnem, 4 urami in 36 minutami
Bravo, Ilka! Štuhec z eno najboljših voženj v zadnjih petih letih
Ilka Štuhec se je po več kot petih letih vrnila med najboljšo deseterico na superveleslalomu za svetovni pokal.