Včeraj

Šport > AvtomotošportSiol.netpred 10 urami in 31 minutami
Slika članka
Verstappen za McLarnom, dobil bo kazen, žuga mu še Hamilton
Športni svet se zaradi olimpijskih iger v Parizu vendarle ni povsem ustavil, ob ligaških nogometnih tekmah se nemoteno nadaljujejo tudi tekmovanja v avtomotošportih. Ob motokrosistih ta konec tedna dirkajo tudi dirkači formule 1. Trikratni zaporedni svetovni prvak in prav tako trikratni zaporedni zmagovalec VN Belgije Max Verstappen bo 14. dirko sezone začel z deset mest slabšega štartnega položaja, kot si ga bo pridirkal na sobotnih kvalifikacijah. Na prvem prostem treningu je bil dirkač Red Bulla najhitrejši, na drugem pa sta dirkača ekipe McLaren odpeljala še sekundo hitreje.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 10 urami in 39 minutami
Tim Gajser in Jan Pancar v mučilnici
Tim Gajser in Jan Pancar bosta ta konec tedna dirkala na najtežji motokros progi na svetu. Belgijski Lommel je Gajser sicer že trikrat osvojil, a nazadnje leta 2020. Letos je v mivki na Sardiniji že dobro dirkal in zdaj si res želi dokazati, da takšne podlage ne obvladajo samo Nizozemci in Belgijci ter Jorge Prado, ki je v Belgiji živel in treniral od malega.
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 14 urami in 9 minutami
Španski dirkač Mir podaljšal s Hondo do 2026
Motociklist Joan Mir je podaljšal pogodbo s Hondo, kar pomeni, da bo španski dirkač do leta 2026 nadaljeval nastope v elitni druščini motoGP. Svetovni prvak iz leta 2020 s Suzukijem je član Honde od leta 2023, vendar se mu doslej ni uspelo izkazati v ekipi.

četrtek, 25. julij

Šport > AvtomotošportSiol.netpred 1 dnem, 14 urami in 15 minutami
Haas bo popolnoma prenovil ekipo
Francoski dirkač Esteban Ocon bo v prihodnje v svetovnem prvenstvu formule 1 vozil za ekipo Haas, je danes sporočilo ameriško moštvo. Zamenjal bo Danca Kevina Magnussena, s katerim pri Haasu ne bodo podaljšali pogodbe.
Šport > AvtomotošportAvto Magazinpred 1 dnem, 14 urami in 39 minutami
Nekdanji prvi mož Ferrarija k Audiju - je to nemški recept za uspeh?
Audi se želi pridružiti najprestižnejši karavani motošporta in to kar kmalu!

torek, 23. julij

Verstappen o kritikah svojega obnašanja: "Vsi lahko odje...!"
Na nedeljski veliki nagradi Madžarske nismo spremljali samo dirkanja, ampak tudi prav otroško prerekanje. McLarnov Lando Norris se je po prečkanju ciljne črte sicer hitro ohladil in sprijaznil, da je moral zmago prepustiti ekipnemu kolegu Oscarju Piastriju, Max Verstappen pa je bil po dirki deležen številnih kritik, češ da njegovo prerekanje z dirkaškim inženirjem s številnimi kletvicami ni bilo primerno. In kaj je trikratni svetovni prvak odgovoril kritikom? "Vsi lahko odje...!"
Odpuščeni šef Ferrarija od zdaj vodja Audija v formuli 1
Audi, ki s sezono 2026 prihaja v formulo 1 s svojo tovarniško ekipo (prevzem Sauberja), je presenetil z novico, da Andreas Seidl ni več direktor projekta in bo novi šef Mattia Binotto, ki je bil po neuspešni sezoni 2022 odpuščen z mesta vodje Ferrarijeve ekipe.
Gajser jim sporoča: Kar naj imajo Herlingsa in Prada za favorita!
Tim Gajser je na 13 dirkah letošnjega svetovnega prvenstva v motokrosu kar 11-krat stopil na zmagovalni oder. Trikrat je zmagal, v nedeljo prvič tudi na VN Češke v Loketu pred številnimi slovenskimi navijači. Rdeča številka vodilnega na prvenstvu MXGP je na njegovi Hondi. Zdaj sledi ena najtežjih motokros dirk na svetu – Lommel v Belgiji. Vsi pravijo, da je to dirka za Jeffreyja Herlingsa in Jorgeja Prada. "Meni je kar všeč, da imajo za favorita Herlingsa in Prada. Jaz vem, da se tudi jaz dobro počutim na mivki. Bomo to pokazali na progi," je samozavesten Gajser. Medtem si drugi Slovenec v MXGP Jan Pancar želi predvsem, da bi se pozdravil, da bo imel za boj v globoki mivki dovolj fizične moči.

ponedeljek, 22. julij

Tim Gajser še za odtenek bližje naslovu
Slovenski motokrosist je vknjižil premierno zmago v češkem Loketu.

nedelja, 21. julij

Gajser pred množico Slovencev prvič osvojil Loket
Čeprav je imel Tim Gajser v svetovnem prvenstvu že 47 zmag, pa na VN Češke v Loketu, kjer se vsako leto zbere okoli tisoč slovenskih navijačev, še ni slavil. Do letos! Z izvrstno drugo vožnjo je 13. dirko sezone MXGP osvojil s 45 točkami. V prvi vožnji je bil tretji, drugo pa je dobil, potem ko je na polovici prehitel takrat vodilnega Jorgeja Prada. Jeffrey Herlings je po dveh padcih v drugi vožnji uprizoril neverjeten povratek in končal na tretjem mestu. Jan Pancar je po dobri drugi vožnji osvojil 14. mesto in je zdaj 14. tudi v skupnem seštevku. V MX2 je dirko izpustil Jaka Peklaj, saj si je na ogrevanju zlomil sredinec.
Kakšna drama! Vodilni v zadnjih krogih prepustil zmago moštvenemu kolegu
Piastri po ekipnih ukazih na Madžarskem do prve zmage v karieri.
Sedmi zmagovalec na 13. dirki. Prepir v McLarnu, Verstappen otročji.
Zmagovalec VN Madžarske je Oscar Piastri, ki je tako postal že sedmi zmagovalec v letošnjem prvenstvu formule 1. Po skoraj treh letih je McLaren dosegel dvojno zmago, Lando Norris je bil drugi, a po prepiru zaradi ekipnih ukazov. Tretje mesto je osvojil Lewis Hamilton, potem ko ga je Max Verstappen neuspešno napadel in dvignil svoj dirkalnik v zrak, zdrsnil s proge ter končal na zase skromnem petem mestu.
Rovanperä zmagovalec relija v Latviji
Finec Kalle Rovanperä (Toyota) je zmagovalec relija po Latviji, osme preizkušnje svetovnega prvenstva. Drugo mesto je na prvem reliju na najvišji ravni v tej baltski državi za branilcem naslova osvojil njegov moštveni sotekmovalec Francoz Sebastien Ogier, ki je zaostal 39 sekund.

sobota, 20. julij

Gajser dobil kvalifikacije, a ni bil edini zmagovalec s številko 243
Motokrosisti so se to soboto na VN Češke v Loketu merili za kvalifikacijske točke. Največ, deset za zmago, jih je osvojil Tim Gajser in tako potrdil vodstvo v skupnem seštevku. A sledila sta mu že tekmeca za svetovno lovoriko, Jorge Prado in Jeffrey Herlings. Drugi Slovenec v elitnem razredu MXGP Jan Pancar je bil 16. V MX2 ta konec tedna dirka Jaka Peklaj, na kvalifikacijah je bil 29. Ni pa bil Gajser edini voznik s številko 243, ki je to soboto zmagal, v EMX65 je to uspelo desetletnemu Roku Ivandiću.
Papaja v prvi vrsti, dva dirkača raztreščila dirkalnik
Na 13. dirki sezone prvenstva formule 1 bosta v prvi startni vrsti voznika ekipe v barvi papaje, Lando Norris in Oscar Piastri. Vodilni na prvenstvu Max Verstappen (Red Bull) je na kvalifikacijah dosegel tretji čas. Zmagovalec prejšnje dirke v Silverstonu Lewis Hamilton (Mercedes) je bil peti. Novo razočaranje pa za Sergia Pereza (Red Bull), ki je razbil svoj dirkalnik že v prvem delu kvalifikacij. Boljši od Ferrarijeve dvojice je bil Carlos Sainz na četrtem mestu, Charles Leclerc je bil šesti.
Ne le Gajser, v Loket vas vabi kar šest slovenskih voznikov
Svetovno prvenstvo v motokrosu se nadaljuje z VN Češke. Čeprav je do Loketa 700 kilometrov, zaradi zastojev pot morda vzame celo devet ur vožnje, pa sem vsako leto pride več tisoč slovenskih navijačev. Letos bodo v MXGP in MX2 navijali za tri voznike, v elitnem razredu bosta dirkala Tim Gajser in Jan Pancar, v šibkejšem pa Jaka Peklaj. Saj veste, kako pravi Tim: "Smo perajt za vikend!" Pripravljen je, da Slovencem na tribunah pričara nepozaben konec tedna. V soboto popoldne najprej sledi kvalifikacijska vožnja za deset točk. Gajser jo je letos dobil že petkrat. "Zagotovo si to znova želim. V letošnji sezoni sem v kvalifikacijah konstanten in to si želim nadaljevati."

petek, 19. julij

Težavam Leclerca kar ni videti konca
Po seriji razočaranj Sergio Perez (Red Bull) in Charles Leclerc (Ferrari) ta konec tedna na Hungaroringu res potrebujeta dober rezultat. Mehičan je bil v petek četrti najhitrejši, za Monačanom pa je znova dan za pozabo. Na prvem treningu pred nedeljsko VN Madžarske je sicer še bil tretji, nakar je na drugem razbil svoj Ferrari. Tako je izgubil čas za iskanje optimalnih nastavitev, poleg tega pa še mehanikom naložil precej dela.

četrtek, 18. julij

Kevin Magnussen se poslavlja od Haasa
Danski dirkač Kevin Magnussen bo po koncu te sezone zapustil ekipo formule 1 Haas, so objavili pri ameriškem moštvu, ki se pripravlja na dirko za VN Madžarske ta konec tedna.