Vir: SNPortal.si

sreda, 15. maj

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije na Brdu pri Kranju se že v polnem pogonu pripravljajo na prihajajoči športni vrhunec, evropsko nogometno prvenstvo v Nemčiji. Zaključni turnir stare celine bo na sporedu med 14. junijem in 14. julijem, slovenska izbrana vrsta bo prvič na teren stopila 16. junija v Stuttgartu proti Danski. Medtem ko potekajo priprave … The post NZS z odprtim pismom proti nepoštenim praksam ter v zahvalo partnerjem appeared first on Slovenski nogometni portal .

torek, 14. maj

V taboru Maribora so storili pomemben korak pri sklenitvi sodelovanja z turškim poslovnežem Acunom Ilicalijem. Pismo o nameri sta klub in 54-letnik, ki ima v lasti tudi angleškega drugoligaša Hull City, podpisala in s tem storila še en korak bližje h končnemu dogovoru. “Dosedanja prizadevanja smo nadgradili s podpisom Pisma o nameri, ki opredeljuje skupne … The post V Ljudskem vrtu našli ustreznega strateškega partnerja appeared first on Slovenski nogometni portal .

ponedeljek, 13. maj

Včerajšnji dvoboj Celja in Kopra se je zaključil z domačo zmago 2:1, potem ko je grofe do zmage z dvema zadetkoma popeljal Aljoša Matko. Po dvoboju so zelo razočarani nad rezultatom bili v taboru Kopra, pri katerem še upajo na osvojitev četrtega mesta, ki bi morda lahko prinesel tudi uvrstitev v Evropo. Kanarčke je posebej … The post Koprčani z vsemi topovi nad Matošo (VIDEO) appeared first on Slovenski nogometni portal .
Veliki derbi 1. SŽNL med ekipama Olimpije in Mure je pripadel zmajčicam. Ljubljančanke so na zadnjem medsebojnem obračunu te sezone vknjižile visoko zmago. Na krilih Sare Makovec je Olimpija v deževni Ljubljani slavila s kar 4:0. Štiriindvajsetletna slovenska reprezentantka je do nekdanjih soigralk bila neusmiljena in je njihovo mrežo zatresla kar trikrat. Prvič že v … The post Polom Mure v Ljubljani, po simultanki Sare Makovec Olimpija slavila s kar 4:0 appeared first on Slovenski nogometni portal .
Mariborski sodnik Slavko Vinčić bo 1. junija na stadionu Wembley v Londonu sodil na finalnem obračunu lige prvakov med dortmundsko Borussio in madridskim Realom. Štiriinštiridesetlenik bo drugi slovenski sodnik, ki bo pravico delil na najpomembnejši klubski tekmi na stari celini. Prvi je pred petimi leti bil zdaj že upokojeni Damir Skomina. Mariborčanu bosta v Angliji … The post Na finalnem obračunu lige prvakov bo pravico delil Slavko Vinčić appeared first on Slovenski nogometni portal .

nedelja, 12. maj

Na 74. večnem derbiju so Mariborčani pred 10.460 glavo množico z 2:1 ugnali Olimpijo in Ljubljančane krog pred koncem prehiteli na lestvici. Dvoboj si je ogledal tudi bodoči šef 16-kratnih državnih prvakov, turški poslovnež Acun Ilicali. Pijus Širvys je bil mož odločitve, potem ko je Litovec sredi drugega polčasa zabil za končni rezultat. Vijoličasti krog … The post FOTO: Maribor – Olimpija 2:1 (11.5.2024) appeared first on Slovenski nogometni portal .
Graški Sturm je na vročem gostovanju pri LASK-u vse do zadnje četrtine dvoboja držal vodstvo, ki bi Štajercem prineslo četrti naslov prvaka, a nanj bo še potrebno počakati. Pred več kot 18 tisoč gledalci v Linzu je obračun prve in tretje ekipe avstrijskega prvenstva bil zelo razburljiv. Domačini so pred dvobojem še gojili upanje na … The post Graški dvojec že hladil penino, a na naslov bo še potrebno počakati appeared first on Slovenski nogometni portal .
Zadnji obračun 35. kroga državnega prvenstva ni prinesel zmagovalca. V Spodnji Šiški je vse do zaključnih minut dišalo po zmagi Mure, toda potem je udaril Rok Maher. Dvaindvajsetletnik je za izenačenje na končnih 1:1 poskrbel v zaključku 89. minute, ko je iz leve strani pred vrata Mure predložek poslal Matija Kavčič, tam pa je najvišje … The post Maher tik pred koncem srečanja Šiškarjem priboril točko appeared first on Slovenski nogometni portal .
Novopečeni državni prvaki iz knežjega mesta so na zadnji domači tekmi sezone pred 5240 navijači gostili Koprčane. Primorci so pred srečanjem domačinom pripravili špalir, v nadaljevanju pa je Celjane do nove zmage popeljal Aljoša Matko. Štiriindvajsetletni napadalec je z dvema zadetkoma poskrbel, da so vse tri točke ostale na Štajerskem, krog pred zaključkom sezone pa … The post Celjani po dvojčku Matka do nove zmage in dviga pokala appeared first on Slovenski nogometni portal .

sobota, 11. maj

Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu pred 10.460 gledalci tretjič v nizu ugnali Olimpijo in krog pred koncem sezone skočili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice. Štajerci so 74. večni derbi dobili z rezultatom 2:1, potem ko je sredi drugega dela srečanje odločil litovski reprezentant Pijus Širvys. Prvo resnejšo priložnost na tekmi je sicer imela Olimpija, … The post Maribor v polnem Ljudskem vrtu do nove zmage nad Olimpijo appeared first on Slovenski nogometni portal .
Sosedski obračun Domžal in Radomelj ni dal zmagovalca, ekipi sta se razšli s prijateljskih 1:1. S točko so v taboru mlinarjev prav gotovo bolj zadovoljni, saj bi ob koncu sezone lahko prevesila v boju za obstanek. Dvoboj v Domžalah so bolje pričeli domačini, ki so povedli na začetku enajste minute. Nick Perc je prodrl po … The post Na sosedskem obračunu delitev točk appeared first on Slovenski nogometni portal .
Aluminij krog pred koncem ostaja v borbi za obstanek, potem ko so varovanci Roberta Pevnika napolnili mrežo Rogaške in vknjižili pomembne tri točke. Srečanje v Rogaški Slatini je bilo odločeno že do odmora. Kar štirikrat je Ajdin Mulalić žogo pobiral iz svoje mreže v prvem polčasu, čeprav je še do 22. minute na semaforju bil … The post Kidričani že v prvem polčasu odločili zmagovalca v Rogaški Slatini appeared first on Slovenski nogometni portal .
Tik pred zaključkom sezone so v Novi Gorici sprejeli odločitev, da Miran Srebrnič ne bo več glavni trener štirikratnih državnih prvakov. Gorico v zadnjih tednih v 2. SNL čaka odločitev boja za uvrstitev med prvoligaško elito, konec meseca pa še finale pokala. Goričane bo odslej vodil donedavni trener mladinskega moštva beograjskega Partizana Nenad Stojaković, ki … The post Gorica v zaključne boje z novim trenerjem appeared first on Slovenski nogometni portal .
Novomeška Krka se krog pred koncem 2. SNL veseli izjemno pomembne zmage. Dolenjci so na domačem terenu z minimalnih 1:0 ugnali Bilje in storili pomemben korak k obstanku v drugoligaški konkurenci. Na stadionu Portoval je za Biljence bila usodna 54. minuta, ko se je med strelce vpisal Tilen Kovačič. Domači strateg Adnan Zildžović je napadalca … The post Krka do pomembne zmage appeared first on Slovenski nogometni portal .
Slovenski reprezentančni napadalec na delu v Franciji, Žan Vipotnik, je krog pred zaključkom sezone vpisal svoj jubilejni deseti zadetek v tej sezoni Ligue 2. Konjičan je bil uspešen na gostovanju pri ekipi Concarneau, ko je žirondince že po devetih minutah povedel v vodstvo. Toda nadaljevanje je za goste bilo precej manj uspešno, posebej potem, ko … The post Vipotnik desetič v polno appeared first on Slovenski nogometni portal .

petek, 10. maj

Krog pred koncem sezone v EON NextGen ligi je selekcija maribora do 19 let potrdila nov naslov državnega prvaka, prvega po letu 2018. Vijoličasti so lovoriko za najboljšega v državi dvignili osmič v zgodovini. Mariborčani so do potrditve naslova prišli v 29. krogu, ko so v Rogozi gostili Brinje Grosuplje. Pred 250 gledalci je v … The post Mladinci Maribora osmič prvaki appeared first on Slovenski nogometni portal .
Na jutrišnjem 74. večnem derbiju Maribora in Olimpije bo ljubljansko zasedbo v štajerski prestolnici vodil kar športni direktor kluba. Goran Boromisa bo poizkušal zapolnili praznino na klopi zeleno-belih, ki je zazevala po odhodu Zorana Zeljkovića. Boromisa bo v polnem Ljudskem vrtu imel priložnost voditi ekipo, ki jo je v večji meri sam tudi sestavil. Kot … The post Olimpijo bo v Ljudskem vrtu vodil Goran Boromisa appeared first on Slovenski nogometni portal .

četrtek, 9. maj

Navijači Maribora so dva dni pred pričetkom sobotnega 74. večnega derbija razgrabili vse vstopnice, ki so jim bile na voljo preko spletne prodaje in v obeh poslovalnicah Vijol’čne Bajte. Iz tabora 16-kratnih državnih prvakov so včeraj popoldan obelodanili vest, da je stadion razprodan. Nabito polni bosta vzhodna in zahodna tribuna, prav tako prostih mest ne … The post Predprodaja zaključena, na voljo le še vstopnice za južno tribuno appeared first on Slovenski nogometni portal .
V finalu avstrijskega pokala za ženske je St. Pölten potrdil vlogo favorita in v Dunajskem Novem mestu z visokih 3:0 ugnal Austrio. Pred 2400 gledalci je prva violina na terenu bila Mateja Zver. Slovenka se je med strelke vpisala pri prvem zadetku v 25. minuti, po koncu srečanja pa je bila izbrana tudi za najboljšo … The post Mateja Zver do nove lovorike appeared first on Slovenski nogometni portal .
Kapetan Maribora Martin Milec bo dres 16-kratnih državnih prvakov nosil še vsaj dve sezoni. Dvaintridesetletni bočni branilec je podaljšanje pogodbe podpisal že pred časom. “Vemo, kaj pomeni tej ekipi in je pomenil že v preteklosti. Pogodba je bila podpisana že pred časom, zdaj je primeren trenutek za objavo. Martin ceni vse zadeve in se zaveda, … The post Maribor uradno potrdil, kapetan bo vijoličasti dres nosil še vsaj dve sezoni appeared first on Slovenski nogometni portal .