Vir: Svet elektronike

sobota, 2. marec

RUTRONIK GmbH Avtor: Johannes Gasde, vodja korporativnih izdelkov “Boards & Storage” pri podjetju Rutronik Dogodki, kot so vojna v Ukrajini, ekstremne vremenske razmere ali COVID, so pokazali, kako krhke so lahko globalne dobavne verige – in vedno bolj so. Zato so sistemi in komponente iz Evrope še toliko bolj pomembni. Podjetja, ki za svoje vgrajene zasnove uporabljajo komponente iz Evrope, so pogosto veliko bolj odporna kot tista, ki se zanašajo na proizvajalce iz ZDA ali Azije. To ni le posledica krajših prometnih poti, zanesljivih političnih sistemov ali pogosto prednostne oskrbe strank na isti celini. Tudi bližina in zato običajno boljša komunikacija med ponudniki komponent ali sistemov, distributerji, EMS in podjetji pogosto pomeni odločilno razliko. Zlasti v času povečane nestanovitnosti je to bistveno za čim boljše usklajevanje zahtev, zmogljivosti in zmožnosti dobave. Rutronik ima na voljo vse, kar potrebujete za izvedbo vgrajenih načrtov, in sicer plošče, številne module in sisteme, procesorje, pomnilnike flash in module DRAM ter dodatno opremo. Za večino sestavnih delov – z izjemo procesorja – je s svojim prodajnim programom tudi uveljavljen dobavitelj s sedežem in proizvodnimi zmogljivostmi v Evropi. To je zadosten razlog, da jih predstavimo tukaj. Matične plošče podjetja Kontron Podjetje Kontron v Nemčiji razvija in […] The post “Embeded designs” – Izdelano v Evropi Prednosti zaradi bližine first appeared on Svet elektronike .
Gospodarska zbornica Slovenije Na že dvanajstem Dnevu najboljše prakse, ki je potekal 24. januarja 2024 v organizaciji Zbornice elektroindustrije, so udeleženci razpravljali o večnamenski in medpanožni uporabi tehnologij in procesov, ki omogoča učinkovito sodelovanje med podjetji z različnih področjih in lahko poganja razvoj novih inovacij. Strinjali so se, da so lahko nišne rešitve iz sektorjev, kot je vesoljski, odgovor na povsem vsakodnevna vprašanja podjetij v elektroindustriji in drugih panogah. »Številna slovenska podjetja se lahko pohvalijo z izjemnim znanjem, inovativnostjo in prebojnostjo pri zasledovanju razvojnih in poslovnih ciljev. Ta potencial nas kot gospodarstvo in družbo postavlja pred izziv, kako ga razviti, promovirati in vnovčiti,« je uvodoma dejala generalna direktorica GZS Vesna Nahtigal. Direktorica GZS – Zbornice elektroindustrije Andreja Hlišč je dodala, da današnji čas od podjetij zahteva, da nenehno iščejo nove poti do uspeha, se prilagajajo dinamičnim spremembam in učijo iz lastnih izkušenj ter izkušenj drugih. Konferenco vidi kot prostor, kjer se srečujejo vodilni strokovnjaki, managerji in vizionarji, da bi delili svoje zgodbe o uspehu, izzivih, ki so jih premagali, ter najboljših praksah, ki so jih oblikovale. Aude de Clercq, vodja pisarne za prenos tehnologije pri Evropski vesoljski agenciji (ESA), je prestavila njihov urad za tehnološki transfer ter primere dobrih praks […] The post Na Dnevu najboljše prakse o medpanožni uporabi tehnologij first appeared on Svet elektronike .
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Novi moduli, prilagojeni za upravljanje GaN tranzistorjev. Murata je eden svetovno vodilnih razvijalcev in načrtovalcev pasivnih komponent, modulov za brezžične povezave in napajalnih naprav. Inovativne rešitve te družbe se uporabljajo med drugim na naslednjih področjih: mobilna telefonija, bela tehnika, avtomobilska elektronika, sistemi za upravljanje energije, medicinske naprave in ne samo to. Predstavljamo vam nov izdelek te znamke: miniaturne DC/DC pretvornike iz serije MGN1. Ti pretvorniki so kapacitivno izolirani moduli za napajanje gonilnikov za motorje, predvsem za mostična vezja. Nekateri modeli lahko zagotavljajo tako pozitivno kot tudi negativno napajanje glede na maso in so na voljo v različicah z enim ali z dvema izhodoma. Ena možnih uporab teh pretvornikov je krmiljenje tranzistorjev, ki temeljijo na galijevem nitridu (t.i. GaN FET), ki omogočajo doseganje velike gostote moči in se pogosto uporabljajo v krmilnikih enosmernih motorjev. DC/DC pretvornik: MGN1D050603MC-R7 Kljub zelo majhnim meram (14,5 x 12 mm) pretvorniki zagotavljajo tokove do 125 mA (njihova nominalna moč znaša 1 W). Odlikuje jih tudi široko temperaturno območje delovanja (-40…105°C). Dodatni prednosti te serije sta izolacijska napetost (3 kV AC) in zelo nizka kapaciteta izolacije na ravni 2,5pF. Moduli so prilagojeni za SMD montažo, zaradi česar se lahko brez težav […] The post DC/DC pretvorniki za napajanje gonilnikov za motorje first appeared on Svet elektronike .
Infineon Technologies AG Podjetje VMAX, vodilni kitajski proizvajalec močnostne elektronike in motornih pogonov za vozila na novo energijo, je za svojo naslednjo generacijo 6,6 kW OBC/DCDC polnilnikov na vozilu izbralo nov hibridni diskretni sistem CoolSiC™ s hitro preklopnim IGBT TRENCHSTOP™ 5 in Schottkyjevo diodo CoolSiC podjetja Infineon Technologies AG (FSE: IFX / OTCQX: IFNNY). Infineonove komponente so v ohišju D²PAK in združujejo izjemno hitre IGBT-je TRENCHSTOP 5 s SiC Schottkyjevimi diode, da bi dosegli odlično razmerje med ceno in zmogljivostjo za trde in mehke topologije preklopa. Napajalne naprave so s svojo vrhunsko zmogljivostjo, optimizirano gostoto moči in vrhunsko kakovostjo idealne za VMAX-ove polnilnike na vozilu. “Ponosni smo, da smo za naslednjo generacijo OBC izbrali Infineonove CoolSiC Hybrid tranzistorje, s katerimi smo dosegli večjo zanesljivost, stabilnost, izboljšano zmogljivost in gostoto moči. S tem poglabljamo že tako močno partnerstvo z Infineonom in s tesnim sodelovanjem spodbujamo tehnološke inovacije na področju aplikacij ter skupaj spodbujamo uspešen razvoj vozil na novo energijo,” je dejal Jinzhu Xu, direktor PL in glavni inženir oddelka za raziskave in razvoj pri podjetju VMAX. “Veseli nas, da bomo lahko okrepili partnerstvo z družbo VMAX z našimi visoko učinkovitimi hibridnimi izdelki,” je dejal Robert Hermann, podpredsednik za avtomobilske visokonapetostne čipe […] The post Infineon in VMAX krepita sodelovanje za energetsko učinkovito in stroškovno učinkovito hitro polnjenje električnih vozil first appeared on Svet elektronike .
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Majhne mere in priključki za THT namestitev. Podjetje Zettler je na trgu električnih in elektromehanskih komponent prisotno že dobrih 100 let. Poznano je predvsem kot proizvajalec relejev, čeprav nudi tudi med drugim termostate in TFT/LCD prikazovalnike. Tokrat pa vam predstavljamo zalite transformatorje te znamke. Predmetne komponente znamke Zettler so namenjene za neposredno namestitev na PCB v dvostranski (THT) tehnologiji, zato se lahko priključijo na prevodne poti, prilagojene za visoke napetosti in tokove. Na voljo so v širokem močnostnem območju: od 0,35 VA do 3,2 VA in v dveh različicah glede na toplotni razred: T 50B in T 70B. Prilagojene so za napajanje z evropsko omrežno napetostjo 230 V AC (primarno navitje), ki na izhodih sekundarnega navitja znaša od 6 V do 24 V (izhodni tok je v območju od 20,8 mA do 533 mA). Pomembna značilnost teh izdelkov znamke Zettler so tudi majhne zunanje mere, ki znašajo od 23 x 24 x 19,5 mm do 41,8 x 35,5 x 27 mm. BV302S09006: Moč pod 1 VA BV302S18015: Moč od 1 VA do 2 VA BV382S12032: Moč nad 2 VA Zaliti transformatorji se uporabljajo v različnih vezjih, predvsem tam, kjer je naprava izpostavljena prahu ali […] The post Zaliti transformatorji znamke Zettler first appeared on Svet elektronike .
AKM Podjetje Asahi Kasei Microdevices Corporation (AKM) je predstavilo AK09940A, 3-osni magnetni senzor z najboljšo zmogljivostjo v svojem razredu* z izjemno nizkim šumom in izjemno nizko porabo energije, ki uporablja magnetni senzorski element TMR. Združljiv je z običajnim izdelkom “AK09940”, ki mu je dodan način nizke porabe energije, način hitrega vzorčenja in način zunanjega proženja, zaradi česar je primeren za različne aplikacije. Visoka občutljivost in izjemno nizka raven šuma se lahko izkoristita za izboljšanje natančnosti sledenja gibanja za naprave AR/VR ali nosljive naprave. Zaradi sposobnosti natančnega merjenja drobnih nihanj magnetnega polja, uhajanja magnetnega polja in popačenja magnetnega polja v treh oseh je idealen za aplikacije, kot sta odkrivanje napak in zaznavanje položaja v nedoločenih šibkih magnetnih poljih. Ključne lastnosti Zaradi nizkega šuma 120nTrms in izjemno nizke porabe toka 16μA@100Hz je primeren za naprave, ki uporabljajo baterije z majhno kapaciteto. Hitro vzorčenje pri frekvenci do 2,5 kHz omogoča hitro sledenje, kar omogoča uporabo pri sledenju gibanju. Funkcija zunanjega prožilnega vhoda in specifikacije serijskega vmesnika so priročne za sinhrono merjenje več senzorjev. Poleg tega je zaradi izjemno nizke porabe energije odličen za 3-osno magnetno merjenje v nosljivih napravah in napravah interneta stvari, ki uporabljajo baterije z majhno zmogljivostjo. Izdelki za množično proizvodnjo […] The post Na voljo so novi ultraobčutljivi 3D magnetni senzorji z izjemno nizko porabo energije first appeared on Svet elektronike .
Murata Electronics Ltd MLCC v kompaktnem 0402-palčnem ohišju za uporabo v prostorsko omejenih avtomobilskih napravah. Murata, vodilni proizvajalec pasivnih komponent, je razširil svojo ponudbo monolitnih kondenzatorjev s keramičnimi čipi (MLCC) z visokim Q. Serija GJM022 je zasnovana za aplikacije visokofrekvenčnih modulov, kot so tisti, ki se uporabljajo v celični komunikacijski infrastrukturi, in predstavlja najmanjši kondenzator z visokim Q na svetu z nazivno napetostjo 100 V. Da bi omogočili hitro 5G komunikacijo, morajo razvijalci vgraditi številne visokofrekvenčne izhode skupaj s potrebnimi močnostnimi ojačevalniki. To povečano število komponent je poudarilo potrebo po modularizaciji brezžičnih komunikacijskih vezij. Murata je serijo GJM022 razvila kot odgovor na vse večje zahteve po kompaktnih, a visoko zmogljivih kondenzatorjih. Murata je uporabila najsodobnejše tehnologije oblikovanja tankega sloja in zelo natančnega laminiranja ter tako ustvarila napreden in miniaturen kondenzator, ki je brezkompromisen glede zmogljivosti – izkazuje izjemno zmogljivost z visokim Q in nizkimi izgubami, ki jo potrebujejo najnovejše aplikacije. Z velikostjo 0,4 mm × 0,2 mm LW novi GJM022 inženirjem elektronike omogoča, da premagajo omejitve pri velikosti ohišja in hkrati ohranijo optimalno zmogljivost. K tej pobudi dodatno pripomore jamstvo za visoke temperature, saj razvijalcem omogoča večjo svobodo pri postavljanju na ploščo tiskanega vezja. To omogoča zanesljivo dolgoročno delovanje, tudi […] The post Muratin MLCC s tremi priključki dosega vrhunsko kapacitivnost 4,3 μF first appeared on Svet elektronike .
Microchip Technology Inc. Visoko integriran 3,3 kV XIFM plug-and-play digitalni krmilnik vrat je zasnovan tako, da deluje z visokonapetostnimi napajalnimi moduli na osnovi SiC, kar poenostavi in pospeši integracijo sistema. Elektrifikacija vsega spodbuja široko uporabo tehnologije silicijevega karbida (SiC) v srednje- do visokonapetostnih aplikacij, kot so transport, električna omrežja in težka vozila. Da bi razvijalcem pomagala pri uvajanju SiC rešitev in pospešila razvojni proces, podjetje Microchip Technology (Nasdaq: MCHP) predstavlja 3,3 kV XIFM plug-and-play mSiC™ krmilnik vrat [1] s patentirano tehnologijo Augmented Switching™, ki je zasnovana tako, da deluje že v izhodišču s predhodno konfiguriranimi nastavitvami modula, kar znatno skrajša čas načrtovanja in testiranja. Zaradi hitrejšega uvajanja na trg je zapleteno razvojno delo načrtovanja, testiranja in kvalifikacije vezja krmilnika vrat s to rešitvijo „plug-and-play“ že opravljeno. Digitalni krmilnik vrat XIFM je kompaktna rešitev z digitalnim krmiljenjem, integriranim napajanjem in robustnim optičnim vmesnikom, ki izboljša odpornost proti šumom. Ta krmilnik vrat ima vnaprej konfigurirane profile krmiljenja vklopa/izklopa vrat, ki so prilagojeni za optimizacijo delovanja modula. Vgrajena je 10,2 kV ojačana izolacija med primarno in sekundarno napetostjo z vgrajenimi funkcijami spremljanja in zaščite, vključno s spremljanjem temperature in enosmerne napetosti, blokado pred prenizko napetostjo (UVLO), prenapetostno blokado (OVLO), zaščito pred kratkim stikom/previsokim […] The post Microchip širi svoje mSiC™ rešitve s 3,3 kV XIFM Plug-and-Play mSiC krmilnikom vrat first appeared on Svet elektronike .
Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Razkuževanje, pospeševanje rasti rastlin in še več… Na področju LED tehnologije, zlasti na področju razsvetljave in dodatnega osvetljevanja, se že dalj časa iščejo možnosti za doseganje svetlobe, ki bi kar se da najbolj ustrezala naravni sončni svetlobi. Pri tem velja upoštevati, da spekter te svetlobe obsega tudi spekter, ki je izven območja, vidnega za človeško oko. To velja tudi za ultravijolično (UV) svetlobo z valovno dolžino od 100 nm do 400 nm. Ta spekter še dodatno delimo na pasove UV-A, UV-B in UV-C z natančno določenimi mejami in nekoliko različnimi lastnostmi. V ponudbi TME so na voljo LED diode znamke Refond, ki oddajajo svetlobo v UV-B pasovih (oziroma od 305 nm do 311 nm) in UV-C (od 270 nm do 280 nm). Glede električnih parametrov se te diode bistveno ne razlikujejo od LED-ic, ki so namenjene za razsvetljavo notranjih prostorov. Dosegajo maksimalno moč 3,8 W ob tokovih do 350 mA (odvisno od modela). Namenjene so za površinsko (SMD) montažo in se lahko uporabljajo v temperaturnem območju od -40°C do 45°C (kar pomeni, da lahko v nekaterih aplikacijah zahtevajo pasivno ali celo aktivno hlajenje). LED dioda: RF-C37N0-URP-AR Poudariti velja, da je ustvarjanje ultravijolične svetlobe s […] The post Ultravijolične diode znamke Refond first appeared on Svet elektronike .