Vir: Portal plus

sobota, 21. september

petek, 20. september

Predsednik dijaške skupnosti Celje Nik Slemenšek je ponovno opozoril, da sistem javnega prevoza razpada, kar dijakom (pa verjetno še komu drugemu) onemogoča normalne dnevne šolske in druge aktivnosti. Vozni red je popolnoma neusklajen s potrebami dijakov, koncesionarji pa prelagajo odgovornost na državo. Precej pomenljiv je molk pristojnih ministrov in predsednika vlade. Očitno se jim zdi […]

četrtek, 19. september

Revolucijo Podalpskih Kmerov se je dalo predvideti. Pandorino skrinjico je pred leti za hip odprla že ena od predhodnic Aste Vrečko, ko je mlademu, talentiranemu režiserju, ki je kasneje naredil kariero v tujini, zavrnila sredstva za film z argumentom, da je dovolj sposoben, da si sam najde sponzorje za svoj film. Veš, država mora finančno pomagati tistim, ki tega niso sposobni, mu je zaupljivo povedala in potrdila bojazen, da je le vprašanje časa, kdaj bo negativna selekcija povsem prevladala tudi v kulturi. Ma kaj negativna selekcija, zmagala je kulturna revolucija in striček Mao se smehlja v svojem mavzoleju.
Kirurg in vodja vladnega strateškega sveta za zdravstvo Erik Brecelj je po seji tega sveta za zdravstvo povedal, da se trudijo dajati pozitivne predloge na osnutek vladnega zakona o zdravstveni dejavnosti. Kaj so negativni predlogi, pa še ni jasno. Je pa med vrsticami povedal, da strateški svet pri oblikovanju zakona ni imel veliko vpliva, kar […]

sreda, 18. september

Kaj sploh pomeni in predstavlja Palestina? Za muslimane je bila v zgodovini zgolj anahronistična geografska označba, tuja njihovi veri. V Koranu Palestina ni niti enkrat omenjena. O Palestincih se je začelo zares govoriti šele v času Britanskega mandata za Palestino med obema svetovnima vojnama, ko pa so kot Palestince označevali tako Jude kot Arabce, ki so živeli tam. Torej je šlo za geografsko identiteto in ne za nacionalno. Palestinska nacionalna identiteta se zares razvije šele pozneje, vzporedno z delovanjem Palestinske osvobodilne organizacije (PLO), od šestdesetih let 20. stoletja naprej.
Če kaj, naši komisarski kandidatki Marti Kos ne manjka samozavesti. Bo pa zaslišanje v evropskem parlamentu precej bolj zahtevno kot nezavezujoče paberkovanje v slovenskem Državnem zboru. (Vir: TVSLO3)

torek, 17. september

Kandidat za novega obrambnega ministra Borut Sajovic je pripravljen na nove izzive. Radio GA GA pa tudi. (Vir: 24ur.com)
Po besedah Roberta Goloba, našega predsednika vlade, ki je še pred dnevi trdil, da je najboljši kandidat za komisarja Evropske komisije Tomaž Vesel odstopil sam, brez pritiskov, brez dopisov in podobnih zadev, kar se je seveda (spet) izkazalo za laž, je taisti predsednik vlade razglasil zgodovinsko zmago, galaktični doseg naše svobodne države pri razdelitvi komisarskih mest, ki nam omogoča skrb za širitev Evropske unije in obnovo Ukrajine.

ponedeljek, 16. september

Neverjetno paradoksalno se zdi, toda vlada z bojem za ohranitev t.i. javnega zdravstva v resnici zdravstvo še bolj uničuje, s potapljanjem "javnega" zdravstva pa se bo del pacientov, ki si to lahko privošči, preselil k zasebnikom. Alternative jim namreč država niti ne bo dala. Plačaš zasebniku in prideš na vrsto v nekaj dneh, ali pa čakaš nekaj let v razpadlem "javnem" zdravstvu in upaš, da vmes ne boš umrl. Ljudje so se tega začeli zavedati in ker so kot odgovorne za to katastrofo prepoznali zdravnike, je tem zaradi tega padel ugled. Zato so danes zdravniki kar se ugleda tiče - na psu. Še sodniki so na boljšem.
Slika članka
“Če sem slučajno tudi jaz, ki bom deležen pravne države, s tem ni nič narobe”
Predsednik vlade Robert Golob je v intervjuju za TV Slovenija “ugotovil”, da lahko morda občasno pravna država deluje tudi zanj. Ampak seveda pod njegovimi pogoji, saj že leto dni ne želi pojasniti njegovega vmešavanja v delo Policije, energetiko in še kaj. V svoji prepotentnosti, avtokratski zagledanosti v svoj prav, gotovo ni dojel, kakšno nevarno, nedemokratično […]

nedelja, 15. september

Večkrat se sprašujem, zakaj ravno v Sloveniji odločitve strateškega pomena ne znamo izpeljati tako, da optimiziramo rezultat? Ker so ravno tedaj na čelu države diletanti? Ker podcenjujemo naravne zakonitosti postopka? Ker tisti, ki odločajo, v resnici ne vedo, kaj bi? Ker v političnem power playu posamezniki preveč solirajo? Ali pa kar vsakega po malem? Saga o imenovanju slovenskega komisarja je spet en tak zavožen primer. Čeprav se v javnosti poskuša ustvariti zmedo glede odgovornosti za to šlamastiko, je treba jasno povedati, da je krivec samo en. Robert Golob.
Slika članka
“Kdo je manjše zlo? Gospa Harris, ali gospod Trump? Ne vem. Vsak naj se odloči po svoji vesti.”
Papež Frančišek je pred ameriškimi volitvami katolike pozval, da glasujejo za “manjše zlo”. Po njegovem sta sicer oba kandidata proti življenju, saj eden nasprotuje migrantom, drugi pa podpira splav. (Vir: MMC) Video