Šport

Slika članka
Ekipa24Sara Tokić ostala brez vozovnice za Pariz

Slovenska namiznoteniška igralka Sara Tokić je v Sarajevu na olimpijskih kvalifikacijah končala nastope v prvem krogu repasaža. Slovenija tako v ženski konkurenci na OI ne bo imela predstavnice, so sporočili iz Namiznoteniške zveze Slovenije. Več na Ekipa24.si

18. 5. 18:21
DeloBrez slovenskih namiznotenisačic na OI v Parizu

Sara Tokić je v Sarajevu na olimpijskih kvalifikacijah končala nastope v prvem krogu repešaža. Slovenija v ženski konkurenci na OI ne bo imela predstavnice.

18. 5. 16:08

Včeraj

ŠportSiol.netpred 12 urami in 7 minutami
Slovenke v finalu, Slovenci v repasažu
Slovenske odbojkarice na mivki so si v kvalifikacijah za olimpijske igre, ki v okviru Pokala narodov potekajo v Vilni, s polfinalno zmago proti Estoniji priigrale finale. Slovenci, ki nastopajo v Hamburgu, pa so morali za začetek priznati premoč Angležem, so sporočili iz Odbojkarske zveze Slovenije.
ŠportDelopred 12 urami in 25 minutami
Ob Gardskem jezeru Gannov šov, v Livignu ga pripravlja Pogačar
Slovenski zvezdnik je v vožnji na čas priznal premoč dvakratnega svetovnega prvaka, a povečal prednost v rožnati majici.
ŠportEkipa24pred 12 urami in 38 minutami
Febvre najboljši na domačem terenu, Gajser drugi v kvalifikacijah
Slovenski motokrosist Tim Gajser je v kvalifikacijah dirke svetovnega prvenstva v francoskem St. Jean d'Angelyju osvojil drugo mesto v elitnem razredu MXGP. Premagal ga je le domačin Romain Febvre. Več na Ekipa24.si
Šport > KolesarstvoEkipa24pred 12 urami in 39 minutami
Drugi kronometer na Giru pripadel Italijanu, Pogačar pa je vodstvo ...
Sobota je prinesla kronometer. Več na Ekipa24.si
ŠportSiol.netpred 12 urami in 39 minutami
Iga Swiatek z zanesljivo finalno zmago osvojila Rim
Prva igralka sveta, Poljakinja Iga Swiatek, je osvojila turnir serije WTA 1000 v Rimu. V finalu je bila boljša od druge tenisačice s svetovne lestvice, Arine Sabalanke iz Belorusije, s 6:2 in 6:3. Za 22-letno Poljakinjo je to 10. naslov na turnirjih 1000 v dvanajstih finalih ter 21. WTA. V finalih WTA je izgubila le štirikrat.
Šport > KolesarstvoSiol.netpred 12 urami in 42 minutami
"Sprinterji takoj vedo, če so zmagali, jaz pa sem moral čakati dve uri!"
"Danes sem močno trpel," je po zmagi v 14. etapi Dirke po Italiji priznal lokalni junak Filippo Ganna, ki je danes v 31,2 kilometra dolgi vožnji na čas za 29 sekund premagal nosilca rožnate majice Tadeja Pogačarja. V cilju je moral kar dve uri čakati na razplet etape. "Sprinterjem je lahko, oni takoj vedo, če so zmagali, jaz pa sem moral čakati dve uri!" je v smehu še razlagal specialist za ravninske kronometre.
ŠportDelopred 12 urami in 44 minutami
Gajser zaostal samo za Francozom in se izenačil s Pradom
Slovenski as v motokrosu Tim Gajser je v kvalifikacijah pred VN Francije osvojil drugo mesto in novih devet točk. Jutri bo šlo za rdečo številko. Pancar 16.
Šport > NogometNogomaniapred 13 urami in 4 minutami
Srbski selektor Dragan Stojković je danes objavil širši seznam igralcev, ki kandidirajo za nastop na evropskem prvenstvu.
ŠportSiol.netpred 13 urami in 13 minutami
Boštjan Maček do kolajne, ne pa tudi OI
Slovenski strelec Boštjan Maček je na evropskem prvenstvu v trapu v Lonatu v Italiji osvojil bronasto medaljo, a mu ta ni prinesla olimpijskega nastopa. Tega si je zagotovil zgolj zmagovalec, Španec Albert Fernandez.
Šport > NogometNogomaniapred 13 urami in 13 minutami
Aljoša Matko si je v zadnjih sekundah tekme v Radomljah priigral lovoriko za najboljšega strelca sezone.
Šport > NogometDnevnikpred 13 urami in 13 minutami
Šeško spet zadel, Bayer podaljšal niz, nov polom Bayerna
Nogometaši v nemški bundesligi so končali sezono 2023/24. V zadnjem, 34. krogu je Bayer Leverkusen, ki je že nekaj časa novi prvak, podaljšal niz tekem brez poraza na 51 po 2:1 z Augsburgom. Zdaj že nekdanji prvak Bayern je doživel nov šok po porazu...
ŠportSiol.netpred 13 urami in 19 minutami
Slovenke presrečne po naslovu evropskih prvakinj v Tacnu #video
Na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju na divjih vodah v Tacnu so za velik uspeh poskrbele kajakašice, potem ko postale evropske prvakinje v ekipnih vožnjah. Zlato so osvojile Eva Terčelj, Eva Alina Hočevar in Ajda Novak. Slednja je po zmagi dejala, da takšne zmage niso samoumevne.
Šport > NogometEkipa24pred 13 urami in 22 minutami
Karničnik najboljši igralec sezone v Spinsovem izboru
Nogometaš Celja Žan Karničnik je najboljši igralec sezone 2023/24 v Prvi ligi Telemach po izboru Sindikata profesionalnih igralcev nogometa Slovenije (Spins). Več na Ekipa24.si
ŠportEkipa24pred 13 urami in 25 minutami
Sara Tokić ostala brez vozovnice za Pariz
ŠportEkipa24pred 13 urami in 28 minutami
Verstappen s prvega položaja, McLarna na mestih za njim
Nizozemec Max Verstappen (Red Bull), branilec naslova in vodilni v sezoni svetovnega prvenstva formule 1, bo nedeljsko dirko za VN Emilije Romanje v Imoli začel s prvega startnega mesta. V današnjih kvalifikacijah je premagal dirkača McLarna, Avstralca Oscarja Piastrija in Britanca Landa Norrisa. Več na Ekipa24.si
ŠportDelopred 13 urami in 38 minutami
Kakšen evrogol! Šeško zadel sedmico, v polno tudi v Frankfurtu
Končana je sezona v bundesligi, Benjamin Šeško je zadel sedmič zapored. Leverkusen je ostal neporažen, Borussia se je znesla nad Darmstadtom, poraz Bayerna.
ŠportEkipa24pred 13 urami in 39 minutami
Šeško znova tresel in to kako!! Poglejte ta projektil in ta nori evrogol!! (video)
Benjamin Šeško je spet streljal v polno. Več na Ekipa24.si
Šport > NogometŽurnal24pred 13 urami in 47 minutami
Odločitev o potniku v drugo ligo in (morda) o udeležencu kvalifikacij za prvo
V Prvi ligi Telemach je Aluminij zasedel deseto mesto, Kalcer Radomlje deveto, Rogaška pa osmo. Slednji sicer še čaka na licenco.
Šport > NogometNogomaniapred 13 urami in 52 minutami
Slovenski fenomen igra v nezaustavljivi formi, na zadnjih 13 tekmah je dosegel kar 11 golov, kadar ne meri v polno, pa prispeva vsaj asistenco. Benjamin Šeško je eksplodiral!
Šport > AvtomotošportSiol.netpred 13 urami in 52 minutami
Pred sedmo dirko Prada in Gajserja ne loči niti točka
Pred nedeljsko VN Francije v motokrosu Jorgeja Prada in Tima Gajserja v boju za naslov svetovnega prvaka MXGP ne loči niti točka! Po VN Galicije je imel Španec dve točki prednosti, a je sobotno kvalifikacijsko vožnjo končal dve mesti za Slovencem. Gajser je bil drugi, Prado pa z velikim zaostankom četrti. Deset točk za prvo mesto je dobil Roman Febvre, ki bo na sedmi dirki sezone - na svoji domači - kot prvi izbiral štartno rampo.