Vir: Cekin.si

Včeraj

Med glavnimi korporativnimi donatorji je pet največjih tehnoloških podjetij na svetu.
GospodarstvoCekin.sipred 20 urami in 32 minutami
Nevladna organizacija Oxfam je v svojem poročilu zapisala, da premoženje najbogatejših raste vse hitreje. Kako pa pridejo do tega bogastva?
GospodarstvoCekin.sipred 20 urami in 44 minutami
Odštevamo ure, ko bo Donald Trump zaprisegel kot 47. predsednik ZDA. Ob tem se na kripto trgih odvija pravi razcvet - vrednost bitcoina narašča.
GospodarstvoCekin.sipred 1 dnem, 1 uro in 42 minutami
Številne prazne nepremičnine, ki so na Japonskem na voljo za nizko ceno. Vendar strokovnjaki opozarjajo na določena tveganja.

nedelja, 19. januar

GospodarstvoCekin.sipred 2 dnevoma, 1 uro in 24 minutami
Če se morate petkrat na teden pojaviti na delovnem mestu, potem najverjetneje nimate veliko časa za razna gospodinjska opravila - zmanjkuje vam časa, volje in energije. Tisti, ki so vešči organizacije in gospodinjskih opravil, lahko kot pomočniki pri teh delih zaslužijo tudi do 6000 evrov na mesec.
GospodarstvoCekin.sipred 2 dnevoma, 1 uro in 34 minutami
Gradnja ne more dohajati naraščajočega povpraševanja v večini držav, zaradi česar se cene zvišujejo skoraj povsod, razen na Kitajskem in v Franciji.

sobota, 18. januar

Najbogatejši kuhar na svetu je vreden več kot Jamie Oliver in Gordon Ramsay skupaj (in morda zanj še niste slišali!)
400 milijard dolarjev je več kot 388,3 milijarde evrov.

petek, 17. januar

Italija premore 40.000 picerij in še okoli 15.000 lokalov s hitro hrano, ki ponujajo pico za s seboj. Ti gostinski obrati letno ustvarijo več kot 15 milijard evrov.
Meta namerava februarja zmanjšati približno 5 odstotkov svoje delovne sile oziroma približno 3.600 delovnih mest. Zmanjšanje števila zaposlenih bo temeljilo na oceni uspešnosti zaposlenih - tako bodo "hitreje odstranili najslabše delavce", saj bo "leto 2025 po besedah Mete intenzivno leto".
Nov sistem obračunavanja omrežnin je močno razburil javnost, še posebej presenečeni in razočarani so bili ob prejemu položnice za elektriko lastniki sončnih elektrarn, toplotnih črpalk in električnih avtomobilov. Mnogi, ki so razmišljali o investiciji v sončno elektrarno, so zato sedaj v dvomih, da se samooskrba res splača.
Kitajska se je v samo nekaj letih razvila v največjo izvoznico avtomobilov na svetu. Uveljavljeni evropski proizvajalci so obtičali pod kitajskim pritiskom. A Kitajci ne ponujajo le cenovno zelo ugodnih modelov avtomobilov. Kitajska zgodba o uspehu v avtomobilski industriji je veliko več kot to.

četrtek, 16. januar

V podjetju Nieros Metal so lani poleti prešli na štiridnevni delovni teden, pri tem pa se za zaposlene plače niso spremenile. "Mi ne prodajamo delovnih ur, prodajamo izdelke. Toliko kot naredimo, toliko imamo," je eno od okoliščin odločitve pojasnila direktorica podjetja Denise Kramljak. Ob pozitivnih izkušnjah letos to nadaljujejo.
Slovenski startup Bird Buddy, najbolj znan po pametni ptičji krmilnici, je v štirih letih od prve kampanje na platformi Kickstarter ustvaril več kot sto milijonov evrov prihodkov. Na letošnjem tehnološkem sejmu CES v Las Vegasu je predstavil novo kamero v obliki rože za namestitev na domačem vrtu. Uspeh pripisujejo tudi poprodajnim storitvam.
Norveški cilj je, da bodo vsa nova vozila, prodana leta 2025, električna. To je kar desetletje prej kot katera koli država EU. A kaj se lahko druge evropske države naučijo od te nordijske države?
Nekateri vodje v ameriškem tehnološkem velikanu Microsoft si morda bolj prizadevajo zadržati nadarjene zaposlene z znanjem o umetni inteligenci, je razvidno iz internega dokumenta, ki je prišel v javnost.
Ocene slovenskega poslovnega okolja se med tujimi investitorji slabšajo, je pokazala raziskava Centra za mednarodne odnose na FDV. Delež podjetij s širitvenimi načrti v Sloveniji je prvič po letu 2010 padel pod 20 odstotkov. Podjetja kot ovire izpostavljajo zapletene birokratske postopke, neugoden davčni sistem, politiko in kompleksno zakonodajo.

sreda, 15. januar

Minister se je dotaknil tudi napovedanega dviga cen v javnih študentskih domovih, in sicer za 20 odstotkov. Napovedal je, da se bo sestal z direktorji študentskih domov, da mu pojasnijo, zakaj bodo dvignili cene.
Se tudi vam zdi, da prevečkrat greste v trgovino, kjer kupujete hrano? Greste morda vsak dan kupit svež kruh? V članku je tudi anketa.
Operaterji na številki 112 so februarja lani začeli stavko, ki po 11 mesecih še traja. Njihova delovna mesta so po novem opredeljena kot delovna mesta dispečerjev v centrih za obveščanje, hkrati se tudi njim s plačno reformo izboljšujejo plače. A opozarjajo, da še vedno niso obravnavani enako kot dispečerji v zdravstvu in gasilstvu.